A zavartalan emlékezés érdekében figyelmeztet a rendőrség: Megnő az esélye az áldozattá válásnak!

Mindenszentek és Halottak napja közeledtével sokan keresik fel szeretteik sírját, hogy leróják kegyeletüket az ehunyt sírjánál. A nagyobb tömegeket vonzó események alkalmával azonban megnő az esélye az áldozattá válásnak - figyelmeztet a rendőrség -  mert megjelennek az alkalmi, trükkös és zsebtolvajok.
2025.10.31. 14:27 |
A zavartalan emlékezés érdekében figyelmeztet a rendőrség: Megnő az esélye az áldozattá válásnak!

Nem csak járőrök, bűnmegelőzési szakemberek is jelen lesznek a temetőknél

Az áldozattá válás elkerülése érdekében a rendőrség bűnmegelőzési szakemberei Székesfehérvár temetőiben, Dunaújvárosban, Abán, Csókakőn, valamint Seregélyesen figyelemfelhívó ismertetőkkel is készülnek és – személyes tanácsadás keretein belül – hasznos tanácsokkal segítik a lakosságot.

A bűncselekmények megelőzésének fontossága, valamint a biztonságos közlekedés szem előtt tartása mellett a rendőrök az alábbi szempontokra hívják fel a figyelmet:

  • Nagyobb értéket, ékszert, nagyobb összegű készpénzt, bankkártyát – lehetőség szerint – ne vigyenek magukkal a temetők látogatásakor!
  • Táskájukat rövid időre se hagyják őrizetlenül a sírnál! Ne adjanak esélyt az alkalmi tolvajoknak!
  • Akik kerékpárral érkeznek a temetőkhöz, gondoskodjanak azok megfelelő lezárásáról!
  • A temetők környékén, illetve a parkolókban leállított gépjárműben soha ne hagyjanak értéket látható helyen, és törekedjenek arra, hogy kivilágított, jól látható helyen parkoljanak!
  • Autóbuszon közlekedők figyeljenek a zsebtolvajokra, értékeiket lehetőség szerint ruházatukban, biztonságos helyen tartsák, és csak a legfontosabb irataikat vigyék magukkal!
  • Vigyázzunk magunkra és egymásra, hogy az emlékezés napjai biztonságban teljenek.