-
Ipari és műszaki örökségek
A hagyományos bányász-kohász gasztrokultúra, az ipari örökségeket bemutató túraútvonalak tervezése és a múzeumok fejlesztési lehetőségei álltak annak a konferenciának a fókuszában, amelyet pénteken délelőtt egy új, geológiai kiállítással nyitottak meg az Alumíniumipari Múzeumban.
2024.10.04. -
A legkorszerűbb aszfaltkeverő
A régió és az ország egyik legkorszerűbb aszfaltkeverő üzemét adta át Székesfehérváron a Swietelsky Magyarország Kft. Az új gép munkába állásával jelentősen csökken a telep karbonlábnyoma és a mart aszfalt újrafelhasználásának aránya is növekedhet.
2024.10.03. -
Önvezető Ikarusok jönnek?
A német kormány közlekedési minisztere az InnoTrans nyitónapján látogatta meg az Ikarus standját. A székesfehérvári buszgyártó kitüntetett figyelmet kapott az InnoTranson, nem is ok nélkül: két legújabb fejlesztésű elektromos buszukat is kiállították. - számolt be cikkében a Magyar Hírlap.
2024.10.02. -
Kutatók éjszakája 43 programmal
Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.
2024.09.24.
Lehet már jelentkezni a 3. Harman Hackathon kihívásra
A finálénak dén is a Sóstói Stadion ad otthont – hangzott el a versenyről szóló csütörtöki sajtótájékoztatón. A Hackathonra az egész országból várják az egyetemisták és a középiskolások jelentkezését.
Idén is megrendezi a Harman Hackathon 24 órás műszaki problémamegoldó és prototípusfejlesztő versenyt az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata. A november 15-16-án zajló versenyt beharangozó sajtótájékoztatón Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere fontosnak nevezte, hogy ezzel a megmérettetéssel az innováció és a kutatás-fejlesztés lehetőségeire hívják fel a fiatalok figyelmét. Egyrészt már a középiskolás korosztály betekintést kap, milyen lehetőségeik vannak a magyar egyetemi életben, hogyan kapcsolódik össze az oktatás, a kutatás-fejlesztés a fehérvári a cégekkel. Másrészt az utánpótlásbázis-növelésre is szolgál, hiszen az első Hackaton versenyzői közül többen is az Alba Regia Karon tanultak tovább. Harmadrészben szeretnék minden alkalommal felhívni a figyelmet, hogy mennyire fontos a mérnökképzés az utánpótlás tekintetében. Az alpolgármester szólt arról, hogy jelenleg is zajlik a World Skills világverseny, ahol a székesfehérvári kar hallgatói képviselik az országot.
Büszkén vállaljuk, hogy egy ilyen magas szintű vetélkedő részese lehet az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara – hangsúlyozta prof. dr. Györök György.
A dékán megerősítette, hogy a Kar már több mint tíz éve azt az ars poeticát választotta magának, ami az oktatás milyenségét és magát az oktatott anyagot illetően is erősen iparhoz közeli oktatást jelent. Céljuk a jövőt illetően is az, hogy olyan gyakorlati tudást kapjanak hallgatóik, ami ipari, versenyszférai környezetben egyből hasznosítható. Ez a verseny arra ösztönzi a műszaki, közgazdasági szakok hallgatóit, hogy a tanultakat a lehető legjobban, leghatékonyabban hasznosítani tudják, és lehetőséget biztosít arra, hogy a STEAM-képzést népszerűsítsék.
A verseny kiírása kapcsán Németh Tibor, a Harman Becker Kft. oktatási menedzsere, tanszékvezető elmondta, a Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon célja, hogy az ország minden területéről be tudják vonzani a tehetséges tanulókat, hallgatókat. Ez egy nagyon nagy kihívás, hogy mindig jó versenyzőket válogassanak ki és olyan feladatot adjanak, amivel 24 órán keresztül foglalkozni igazi műszaki kihívás. Az idei évben a marketing szerepe is megerősödik, hiszen nem lesz elég a műszaki terméket előállítani, hanem ennek a közgazdasági oldalát is mellé kell majd tenni.
A versenyre mától október 18-ig lehet jelentkezni egy kisfilmmel, amelyben a csapatok felvetnek egy, a lakóhelyükhöz köthető problémát, amely műszaki megoldást igényel. A jelentkezéseket a http://harmanhackathon.amk.uni-obuda.hu oldalon várják.