-
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19. -
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18. -
Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában
Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.
2026.06.15.
Marihuánát termesztettek és árultak - a drogterjesztők őrizetbe kerültek
Az alapos felderítő munkát 2022 novemberében a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi és Rendészeti Igazgatósága által megszervezett, összehangolt rendőri akció követte. Az elfogásokkal párhuzamosan zajlott kutatás során a nyomozók kábítószergyanús növényi törmeléket, a kábítószer porciózásához is használatos eszközöket, digitális mérleget, csomagolóanyagokat, vagyonvisszaszerzés érdekében pedig telefonokat, készpénzt, karórát foglaltak le a rendőrök. Az időközben beszerzett szakértői vélemény alapján a lefoglalt növényi törmelék kiváló minőségű kábítószer volt.
A nyomozók a páros mindkét tagját kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki - majd a későbbiekben bűnszövetség minősítés is megállapítást nyert vonatkozásukban -, és őrizetbe vették. A Székesfehérvári Járásbíróság elrendelte letartóztatásukat, amely az eljárás során mindvégig meghosszabbításra került. A nyomozás során a felderítő munka azonban tovább folytatódott. A letartóztatásban lévő gyanúsítottakkal kapcsolatban összegyűjtött adatok, információk eredményeinek elemzése és értékelése alapján további három kereskedői, valamint több, fogyasztói magatartást tanúsító személy kilétére derült fény. A vármegyei rendőrök újabb összehangolt rendőri intézkedést hajtottak végre 2023. május 2-án három különböző helyszínen. Székesfehérvári, pátkai és pákozdi otthonaikban elfogták a kábítószer-kereskedőket, majd kutatást tartottak lakóhelyeiken. Ennek során kábítószergyanús növényi törmeléket, örlőket, készpénzt, telefonokat, sőt egyiküknél talált hadászati lőszereket és hangtompítót is lefoglaltak a rendőrök. Az 50, a 38 és a 24 éves drogkereskedőket – őrizetbe vételük mellett - bűnszövetségben elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók, és előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására. Az eljárásban további nyolc főt hallgattak ki a rendőrök kábítószer birtoklása vétség megalapozott gyanúja miatt. Ők szabadlábon védekezhetnek.