-
Jubileumi koncert
Alapításának 40. évfordulóját ünnepli idén a székesfehérvári Csomasz Tóth Kálmán Kórus, amelyben főként helyi reformátusok teljesítenek szolgálatot. A jubileum alkalmából ünnepi koncertet ad az énekkar október 6-án a Széchenyi úti református templomban.
2024.10.05. -
Ima a békéért
Ferenc pápa október 7-re böjti és imanapot hirdetett a békéért. Csatlakozva a Szentatya felhívásához Spányi Antal megyés püspök hétfőn este a 18 órakor kezdődő szentmisére a Székesegyházba majd az azt követő közös imádságra a főtérre hívja a város papjait, közéleti vezetőit és híveit. A Belváros szívében az Országalma körül elhelyezik a béke gyertyáit.
2024.10.04. -
A zene világnapja
Az Alba Regia Sportcsarnok adott otthont a Zene Világnapjának. Az ünnepen átadták a Fricsay Richárd zenei-díjat.
2024.10.04. -
Egy képen sem voltál rajta
Ne féljünk segítséget kérni, merjünk beszélni róla! Erre biztat mindenkit Kilián Sanna, legújabb könyvében. Az Egy képen sem voltál rajta című kötet egy fiatal lány életén keresztül mutatja be a nemi erőszak lelki következményeit.
2024.10.04.
Lucy in the Sky with Diamonds - Tranker Kata kiállítása az Új Magyar Képtárban
Az Új Magyar Képtárban június 18-án, pénteken 18 órakor nyíló kiállítást Pallag Zoltán író, régész ajánlja az érdeklődők figyelmébe.
A székesfehérvári születésű Tranker Kata Lovasberényben nőtt fel, általános iskolai tanulmányait ott kezdte, majd a Ciszterci Szent István Gimnázium nyolc évfolyamos osztályában folytatta. A Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakán tanult, Szabados Árpád és Bukta Imre osztályában. Háromszor részesült Derkovits Gyula-ösztöndíjban (2014, 2019, 2020), a Smohay-díjat 2019-ben kapta meg. Több alkalommal töltött hosszabb időt külföldön művészeti ösztöndíjakkal, többek közt Németországban, Finnországban, Japánban és Ausztriában. Önálló kiállításai voltak a Paksi Képtárban, a Viltin Galériában, a Parthenón-fríz teremben, a Magyar Zsidó Múzeumban, a Deák Képtárban és a kassai Sopa galériában. Jelenleg Budapesten él és dolgozik.
A fiatal képzőművész munkáiban a mindennapjaink kérdéseit járja körül, főbb témái a tárgykultúra és a tárgyhasználat, a kulturális és evolúciós antropológia, a primatológia. A pénteken nyíló kiállítása három, szobrokból álló installáción keresztül az emberré válás biológiai és kulturális fejlődéstörténetével foglalkozik. A tárgyak alkotta terekben archaikus formák segítségével olyan problémakörök merülnek fel, mint a fajok közti határok bizonytalansága, az ember fajsovinizmusa, a funkciójuk nélkül vizsgált tárgyak jelentése vagy a művészet mai fogalmának létjogosultsága.