-
Emma és a halálfejes lepke
Szlovákia Oscar-díjra nevezett alkotását tűzi műsorra a Barátság mozi Meg-Ki-filmklubja március 26-án, szerdán 18 órakor: a szlovák–cseh–magyar koprodukcióban készült Emma és a halálfejes lepke című film vetítése után a főszereplő, Borbély Alexandra lesz a város művészmozijának vendége – az estre elővételben minden jegy elkelt.
2025.03.24. -
Kaszap 109
A Prohászka templomban március 25-én kedden 17 órai kezdettel Spányi Antal megyés püspök mutat be szentmisét jezsuita és ciszterci szerzetesekkel, valamint a város papságával Kaszap István születésének 109. évfordulóján.
2025.03.24. -
Fókuszban Bach művei
Johann Sebastian Bach műveivel köszöntötték a zeneszerző születésnapját. Az Ars Musica Egyesület rendezésében a Szent István Művelődési Házban találkozhattak a zenebarátok.
2025.03.24. -
Bogárka-Land
Új mesejátékkal várja közönségét a Szabad Színház. Nagy Judit rendezésében egy, az emberi sorosokat megfogalmazó mesejáték, A Bogárka-Land kerül színre.
2025.03.24.
Lucy in the Sky with Diamonds - Tranker Kata kiállítása az Új Magyar Képtárban

Az Új Magyar Képtárban június 18-án, pénteken 18 órakor nyíló kiállítást Pallag Zoltán író, régész ajánlja az érdeklődők figyelmébe.
A székesfehérvári születésű Tranker Kata Lovasberényben nőtt fel, általános iskolai tanulmányait ott kezdte, majd a Ciszterci Szent István Gimnázium nyolc évfolyamos osztályában folytatta. A Magyar Képzőművészeti Egyetem festő szakán tanult, Szabados Árpád és Bukta Imre osztályában. Háromszor részesült Derkovits Gyula-ösztöndíjban (2014, 2019, 2020), a Smohay-díjat 2019-ben kapta meg. Több alkalommal töltött hosszabb időt külföldön művészeti ösztöndíjakkal, többek közt Németországban, Finnországban, Japánban és Ausztriában. Önálló kiállításai voltak a Paksi Képtárban, a Viltin Galériában, a Parthenón-fríz teremben, a Magyar Zsidó Múzeumban, a Deák Képtárban és a kassai Sopa galériában. Jelenleg Budapesten él és dolgozik.
A fiatal képzőművész munkáiban a mindennapjaink kérdéseit járja körül, főbb témái a tárgykultúra és a tárgyhasználat, a kulturális és evolúciós antropológia, a primatológia. A pénteken nyíló kiállítása három, szobrokból álló installáción keresztül az emberré válás biológiai és kulturális fejlődéstörténetével foglalkozik. A tárgyak alkotta terekben archaikus formák segítségével olyan problémakörök merülnek fel, mint a fajok közti határok bizonytalansága, az ember fajsovinizmusa, a funkciójuk nélkül vizsgált tárgyak jelentése vagy a művészet mai fogalmának létjogosultsága.