-
Lánczos–Szekfű Ösztöndíj
Székesfehérvár Önkormányzata idén is meghirdette a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj Pályázatot. A városban élő vagy a várossal szellemi kapcsolatban álló alkotók, kutatók és művészek április 30-ig adhatják be a pályázataikat.
2025.03.18. -
Zenés időutazás Öreghegyen
Régi idők romantikus slágereivel invitálja időutazásra a közönséget Klein Judit (ének) és PánczélKristóf (zongora, ének): a Holdfényes randevú című zenés színpadi játékot 2025. március 29-én,szombaton 18 órakor láthatja a közönség az Öreghegyi Közösségi Házban. A programra EZEN az oldalon váltható belépő.
2025.03.18. -
Díszítőfestő kiállítás
Sz. Demény Mónika népművészeti díszítőfestő kiállítása pénteken nyílt meg, bemutatva a festett református templomok hagyományos motívumvilágát. A tárlat a magyar tájegységek gazdag díszítőművészetébe enged bepillantást.
2025.03.17. -
Bach Mindenkinek
Elindult a Bach Mindenkinek Fesztivál, amely már 10 éve próbálja hazánkban növelni a klasszikus zene iránti érdeklődést. A fehérvári evangélikus gyülekezet évek óta részt vesz a programsorozatban.
2025.03.17.
Legyenek a szívedben ezek az Igék - kiállítás népművészeti alkotásokból

Szabóné Demény Monika műhelyében igazi csodák készülnek: templomkazetta, festett énekmutató szekrény, menyasszonyi láda, fali áldás, könyvjelző, mécses, karácsonyi díszek, tojásfára festett apróságok.
A Fehérvári Kézművesek Egyesületének alkotója kislánykora óta rajzolt. A gimnázium elvégzése után a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban dolgozott mint rajzoló, közel negyven évig. A munka mellett elvégezte a Képző- és Iparművészeti Szakiskolát díszítőfestő szakon.
A Magyar Hagyomány Műhely kétéves tanfolyamán ismerkedett meg a festett templomok mennyezetével, ami egy új világot tárt fel előtte. 2012-ben részt vett az Egyesület bútorfestő tanfolyamán, ahol Gaál Jánostól, a Néprajzi Múzeum nyugalmazott restaurátorától, a Népművészet mesterétől tanult, majd ezt követően tagja lett a bútorfestő műhelynek, amit Radetzky Csilla népi iparművész vezetett, akitől sokat tanult. Alkotásai Nagykőrösön, Aleppóban és Bejrútban is láthatóak, számos kiállítása volt már. „Csodás kazetták vannak a festett templomokban Magyarországon, Erdélyben, Felvidéken és Kárpátalján is. Gyönyörű a néprajzi magyar örökségünk. Munkámmal, kutatásaimmal ezt igyekszem életben tartani, tovább adni.” – vallja a díszítőfestő.
Sz. Demény Monika alkotásai március 14-től láthatóak Székesfehérváron. Az Evangélikus Egyházközség gyülekezeti házában pénteken 17 órakor Radetzky Csilla népi iparművész nyitja meg a tárlatot. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!