-
Toborzási helyszínek
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai továbbra is várják a rendőri szolgálat iránt magukban elhivatottságot érzőket. Székesfehérváron, Dunaújvárosban, Sárbogárdon is lehet jelentkezni ezen a héten.
2025.01.14. -
Fehérvári asszonyt csaptak be
Ezúttal egy székesfehérvári asszony vált a csalók áldozatává. A hatvan éves nő a közösségi médiában látott egy reklámot, mely egy hazai nagyvállalat részvényeit hirdette akciós áron. Az ajánlatnak bedőlt az asszony és vásárolt belőlük. Pórul járt.
2025.01.13. -
Több mint 16 ezer zárjegy nélküli cigarettával bukott le egy férfi
Mintegy háromszáz doboz magyar zárjegy nélküli cigarettával bukott le egy Fejér vármegyei üzem parkolójában. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei ezután a pénzügyi nyomozókkal közösen vizsgáltak át egy lakást, ahol komplett raktárkészletet találtak.
2025.01.13. -
Nyugdíjazták Zafír kutyát
Zafír a kilenc éves német juhászkutya befejezte szolgálatát. Az eb és gazdája olyan különleges járőrpárost alkottak, akik számos sportmérkőzés biztosításában vettek részt, és jó néhány erőszakos bűnöző viselkedésére is pozitívan hatottak.
2025.01.11.
Legyen biztonságos az ünnep! – tűzmegelőzési bemutató Fehérváron
Tavaly az advent időszakában asztali koszorúk, elborult gyertyák és zárlatos fényfüzérek is okoztak tüzet, több család ünnepét beárnyékolva. Ezek a káresemények némi előrelátással megelőzhetők lennének. Erre hívta fel a figyelmet a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, az Országos Tűzmegelőzési Bizottság, valamint a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság adventi országos tűzoltási bemutatója, amelynek Székesfehérvár adott otthont szombaton délelőtt.
Az eseményen Fülep Zoltán tűzoltó dandártábornok, országos tűzoltósági főfelügyelő köszöntötte a nagyszámban megjelent érdeklődőket. Mint mondta, hagyomány, hogy minden évben országos szinten hívják fel a figyelmet az ünnepek közeledtével az advent és a karácsony környékén jelentkező veszélyekre. Fontos, hogy a lakosság megismerje ezeket, illetve azokat a magatartásformákat, amelyekkel a veszélyeket csökkenteni lehet annak érdekében, hogy elkerüljék a tűzeseteket, tragédiákat. Kiemelte, Magyarországon évente átlagosan 22-23 ezer tűzeset keletkezik.
Az otthonokban, lakásokban a tűzesetek száma éves szinten 6 ezer és 7 ezer között mozog.
Ezek nyolcvan százaléka személyi sérüléssel jár, ezért is kiemelt jelentőségűek azok a prevenciós előadások, bemutatók, tájékoztatók, amelyeknek köszönhetően egyre szélesebb körben jutnak el a megelőzésről és a hatékony tűzoltásról szóló információk a lakossághoz.
Az adventi, karácsonyi lakástüzek megelőzésében kiemelt szerepe van a fogyasztóvédelemnek - erről már Gerlaki Bence, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára beszélt.
Hozzátette, ebben az időszakban termékbiztonsági szempontból nagy figyelmet fordítanak a fogyasztóvédelem szakemberei a fényfüzérekre és számos más, kockázatos termékkörre annak érdekében, hogy a fogyasztókhoz csak a biztonságosan működők jussanak el.
A tavalyi adatok is azt igazolják, szükség van a határozott hatósági fellépésre. 2023-ban 78 különféle, közel 500 darab, közvetlen hálózati feszültségről működő karácsonyi füzért és dekorációs világítást vizsgáltak laboratóriumi körülmények között, amelynek során 438 darabról derült ki, hogy veszélyes. A hatósági fellépés mellett kiemelten fontos, hogy a fogyasztók tudatosan vásároljanak.
A 2025 januárjában felálló Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság rendszeres piacfelügyeleti ellenőrzésekkel, a veszélyes termékek kiszűrésével hozzájárul a családok biztonságához, az ünnepi készülődések zavartalanságához.
A köszöntőket követően kezdődött a bemutató, amelyet megnézett Magosi Lajos tűzoltó ezredes, a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és Viza Attila közbiztonsági tanácsnok. A murvás parkolóba érkezők megtapasztalhatták, miért nem szabad a konyhában keletkező olajtűzre vizet önteni.
A fehérvári tűzoltóság szakemberi bemutatták, miként kell helyesen, az oxigén megvonásával csitítani és oltani a serpenyőben lángra kapott olajat. Ezt követően szemtanúi lehettek annak, milyen gyorsan ég ki egy szobának berendezett konténer egy, az adventi koszorún felügyelet nélkül hagyott, égő gyertyától. Láthatták azt is, a lánglovagok milyen összehangolt munkával oltják a tüzet, és arra is választ kaptak, mi marad a helyszínen az oltást követően. Az érdeklődőket tűzvédelmi teszttel és egyéb, tűzmegelőzést célzó programokkal is várta az Országos Tűzmegelőzési Bizottság. A tűzvédelmi tesztet kitöltők között értékes füstriasztó készülékeket sorsoltak ki.