-
20 éves a Nosztalgia Klub
Fennállásának 20 éves évfordulóját ünnepli a Székesfehérvári Nosztalgia Klub Egyesület. A születésnap alkalmából rendezett találkozón verssel, énekkel, jóízű beszélgetésekben idézték fel a két évtized eseményeit, emlékeztek meg az alapítókról az egyesületi tagok.
2025.06.13. -
Kodó-HÖOK együttműködés
Tudományos együttműködést indított a Velencei-tóért a Kodolányi János Egyetem és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája. A több kutatást és tudományos vizsgálatot is magába foglaló kezdeményezés célja, hogy átfogó turisztikai, szociológiai és demográfiai képet adjon a Velencei-tó térségének helyzetéről.
2025.06.13. -
Fürdeni tilos
Strandidő lesz a hétvégén, várhatóan megtelik a Velencei-tó partja, indulás előtt azonban érdemes figyelni arra, melyik partszakaszt választjuk. A Népegészségügyi Főosztály ugyanis egyetlen helyen ideiglenes fürdőzési tilalmat rendelt el csütörtök délutántól.
2025.06.13. -
Kutatás a Velencei-tóról
A Velencei-tó fejlesztéséért indított tudományos együttműködést a Kodolányi János Egyetem és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája. A kutatás már elkezdődött és több tudományterületet érint.
2025.06.12.
Kutatási és képzési együttműködés - ázsiai országokban fejleszt a fehérvári GEO

A rendezvényen résztvevőket Dr. habil. Földváry Lóránt, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar Geoinformatikai Intézetének kutatási dékánhelyettese köszöntötte, majd Mészáros Attila tartott angol nyelvű prezentációt a városról. Székesfehérvár alpolgármestere bemutatta Székesfehérvár történelmét, gazdasági szerepét, oktatását és a felsőoktatási intézményekkel való együttműködését. „DSinGIS projekt kapcsán megvalósuló közös munka és a tapasztalatcsere nagyon fontos a város, az egyetem és a diákok számára egyaránt.” - mint mondta.
A DSinGIS (Doctoral Studies in GeoInformation Sciences) projekt távlati célja Üzbegisztán fenntartható fejlődésének segítése. A projekt 3 éves futamidejű, melynek eredményeképpen a programban résztvevő intézmények közreműködésével járul hozzá a célkitűzés megvalósításához, vagyis a fenntartható fejlődést segíti. Az Üzbegisztánt sújtó környezeti hatások - mint éghajlatváltozás, talaj degradáció, szárazság (pl. Aral-tó helyzete), levegőszennyezés – következtében komoly kihívásokkal kell szembenéznie az országnak. A megoldások keresésében kulcsfontosságú segítséget jelent a geoinformatika.
A projektben az AMK Geoinformatikai Intézete mellett három európai ország (Ausztria, Svédország, Németország) oktatási és kutatási intézményei vesznek részt az öt - a geoinformatika terén legjelentősebb - üzbég egyetemmel és három meghatározó állami intézménnyel együttműködve. Az akkreditált doktori iskola működésének támogatására a projekt időtartama alatt létrehoznak egy oktatási felületet, mely online konzultációs lehetőséget is biztosít a doktoranduszok számára; egy tudásbázist, amely 18 PhD kurzust foglal magába (10 üzbég, 8 angol nyelvű).
Dr. Földváry Lóránt és Ilhom Abdurahmanov, az üzbég nemzeti koordinátor ismertették a projekttel kapcsolatos célkitűzéseket, feladatokat és annak várható eredményeit. Az eseményen jelen voltak a projektben résztvevő felsőoktatási intézmények képviselői és munkatársai: TIIAME (Tashkent), NUU (Tashkent), KSU (Nukus), SamSACEI (Samarkand), TIAC (Tashkent), PLUS (Salzburg), KTH (Stockholm), IAMO (Halle).