Közel száz diák mutatta meg tehetségét a XXII. Városi Diákgálán

A Városi Diákgála több mint két évtizede meghatározó Székesfehérvár közösségi, kulturális életében. A programot elindító Székesfehérvári SZC Bugát Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája pedagógusai és diákjai minden évben arra törekszenek, hogy a város fiataljai megmutathassák tudásukat.
2019.01.25. 18:20 |
Közel száz diák mutatta meg tehetségét a XXII. Városi Diákgálán

A XXII. Városi Diákgálán összesen 19 produkciót láthatott a közönség, a fiatalok hip-hop produkciókkal, néptánccal, verssel, népmesével és hangszeres előadásokkal is készültek.

Kovács Mária, a Bugát Pál középiskola tanára és a diákgála főszervezője 1998-ban azzal a céllal álmodta meg ezt a estélyt, hogy népszerűsítse az iskolát, közösséget építsen és a diákok megmutathassák tudásukat. A rendezvény lehetőséget biztosít a Székesfehérváron és környékén tanuló diákoknak, hogy megmutathassák tehetségüket, fejlődésük eredményeit. Az idei diákgálára a fellépők szavalattal, prózával, mesemondással, hangszer szólóval, zenekari produkcióval, kórusművel, énekszólóval, tánccal, akrobatikus produkcióval is jelentkeztek.

A gálán Székesfehérvár polgármestere mondott köszönetet a résztvevőknek és a Bugát Pál Szakgimnáziumnak a Diákgála megrendezéséért.

"A Bugát Szakgimnázium annak idején elindított egy kezdeményezést, aminek sikerét mutatja, hogy már 22. alkalommal rendezik meg Székesfehérváron. A Diákgála önmagában egy olyan nagykorú rendezvény, ami a város diákéletének szép hagyományokkal rendelkező eseménye minden évben, köszönhetően azoknak, akik felkészítő tanárként segítik a fiatalok munkáját, és azoknak a fiataloknak, akik pedig vállalják, hogy megmutatják tehetségüket különböző műfajokban, különböző értékeket közvetítve. és megmutatják, hogy a ma fiataljaival is lehet mit kezdeni, meg lehet őket szólítani, van véleményük és tehetségük és készek ezt bemutatni a színpadon is." - fogalmazott köszöntőjében Cser-Palkovics András polgármester.

A gálán elsőként Berki Dávid zongorajátékát hallhatta a közönség, majd a Szamóca Néptáncegyüttes mutatott be kalocsai táncokat.

Az első felvonásban nagy tapsot kapott a gála egyik legfiatalabb szereplője, Trenka Máté, a Gorsium Általános Iskola diákja, aki A szegény ember és a farkas című mesét mondta el a közönségnek.

A szervező iskola mellett a Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma, I. István Szakgimnáziuma, Jáky József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, valamint a Vasvári Pál Gimnázium, a Csitáry Művészeti Műhely Alapfokú Művészeti Intézmény, a Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium, a Lánczos Kornél Gimnázium, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, a Gorsium Általános Iskola, a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a Tóvárosi Általános Iskola tanulói léptek színpadra. A város és a megye általános, illetve középiskolásai által alkotott Free Spirit, Black Squad és Bokréta néptáncegyüttes is bemutatkozott az esten.