Közel 3 millió forintból fejleszthet a Kríziskezelő Központ

Eszközbeszerzésre, épületfelújításra és működési költségekre nyert közel hárommillió forintot a székesfehérvári Kríziskezelő Központ a Hajléktalanokért Közalapítvány pályázatán. A szerződéskötés folyamata zajlik, ha megvan, az alapítvány utalja az összeget a Központnak, majd kezdődhetnek a beszerzések – mondta Zsabka Attila, a Kríziskezelő vezetője.
2021.05.11. 10:08 |
Közel 3 millió forintból fejleszthet a Kríziskezelő Központ

Bútorokra, műszaki eszközökre és épület karbantartásra fordítja a Kríziskezelő Központ az elnyert összeget

„A Hajléktalanokért Közalapítvány 2020 végén jelentette meg a pályázati kiírását a COVID-dal kapcsolatos feladatok, működések ellátására. Számos megjelölt cél létezett, és mi is benyújtottuk a jelentkezésünket, hogy pénzt szerezzünk egyes feladatainkra, céljainkra. Így nyertünk közel hárommillió forintot.” – fogalmazott Zsabka Attila, a Kríziskezelő Központ vezetője.

Az elnyert keretösszeg három tételre oszlik: 838.000 forintot költhetnek emeletes ágyak, azokhoz tartozó lemosható, műbörös szivacsok, egy mikrohullámú sütő és egy hűtőszekrény beszerzésére. Ugyancsak kap pénzt a Központ lakókonténerek és egy szaniterkonténer bérleti díjára, tisztítására, fertőtlenítésére, bontására és elszállítására. A konténereket tavaly decemberben, a város finanszírozásával kapta meg a Kríziskezelő, hogy biztosítani tudja az intézménybe az utcáról újonnan bekerülő emberek elkülönítését a járványban. Most ezen költségek visszaigénylésére kap az intézmény 1.014.000 forintot. További 1.095.000 elnyert támogatást költhetnek a Sörház téri éjjeli menedékhely – átmeneti szálló felújítására. A régi épület közösségi helyisége már többször beázott, így szeretnék megjavíttatni az elnyert összegből. „Most a szerződéskötés folyamata zajlik, remélhetőleg ez mihamarabb megtörténik, majd a Közalapítvány utalja számunkra a teljes összeget.” – mondta Zsabka Attila.

Hozzátette, az utóbbi időben az egyik legfontosabb feladatuk volt, hogy a járványhelyzetben is folyamatos legyen a szakmai munka. A koronavírus elleni védőoltás beadatására is ösztönözték ellátottjaikat, a hajléktalanok közül 144-en kapták meg a vakcinát, míg a munkatársak közel 90 százaléka beadatta a védőoltást.