Konszenzusos döntés született az önkormányzati vagyonkezelő további működéséről - közgyűlés délután

 A szünet után a Ráchegy Szálló további hasznosításáról, illetve a az Ikarus Sportpálya mellett létesítendő önkormányzati szociális bérlakások építéséről kezdtek tárgyalni a képviselők. A volt Ikarus Sportpályának egy részén sportpályát épít a város, és egy szociális otthon is helyet kap a területen, a szomszédban pedig 60 önkormányzati bérlakást épít a város a Ráchegy Szálló eladásából származó bevételből. A Székesfehérvári Vagyonkezelő Zrt megszüntetése is szóba került az délután, végül arról határoztak, hogy egy olyan szakmai előkészítő munkacsoportot hoznak létre, aminek a tagjai közül 3-at a polgári frakció és 3-at a kormánypárti oldal delegál. A csoport feladata lesz, hogy tételesen nézze végig az eddigi munkát és javaslatot tegyen a további működési formára. A csoport vezetője Pénzes Mihály gazdasági alpolgármester, alelnöke Horváth Miklós Csaba, tagjai dr. Csapó Csilla alpolgármester, Orosz István, Rockenbauer Lajos és Égi Tamás önkormányzati képviselők.
A délelőtti közgyűlésen történteket itt olvashatja!

2007.06.21. 22:26 |
 A szünet után a Ráchegy Szálló további hasznosításáról, illetve a az Ikarus Sportpálya mellett létesítendő önkormányzati szociális bérlakások építéséről kezdtek tárgyalni a képviselők. A döntés értelmében Ráchegy Szállóban nem alakítanak ki önkormányzati lakásokat, hanem az ingatlan eladásából származó bevétel önrészként szolgál majd a Vásárhelyi úton, az Ikarus Sportpálya mellett tervezett 60 szociális bérlakás építésénél. Az Ikarus Sportpályának egy részén pedig sportpályát épít a város, illetve egy szociális otthon is helyet kap a területen.

A délelőtti közgyűlésen történteket itt olvashatja!

 A településszerkezeti terv módosítása kapcsán arról is döntöttek a képviselők, hogy az „Alba Airport” repülőtér építése miatt Csala mellett erdősávot ültetnek a beruházással egyidőben. Tóth Ferenc az Alba Airport ügyvezetője a napirendi pont tárgyalásánál elmondta, hogy nem zárultak még le azok a bírósági perek, amiket civil szervezetek indítottak a repülőtér megvalósítása ellen, azonban bizakodásának adott hangot, hogy megépül a repülőtér. Kiemelte, hogy néhány héten belül elkészülhet az a kormányhatározati előterjesztés, ami zöld utat adna a beruházásnak.

Döntöttek az Ezredéves Iskola és a Polgármesteri Hivatal Városház tér 2-es számú épületének az akadálymentesítéséről is. A képviselők egyhangú szavazata alapján biztosítja a város az önrészt a Közép-dunántúli Operatív Program pályázatán való induláshoz.

 Jó esélyei vannak a városnak arra, hogy Székesfehérváron épülhet meg az Európai Neutronkutató Központ. A város a döntés értelmében pályázik az „Európai Neutronkutató Központ magyarországi megvalósításának helyszínére”. A projekt lényege, hogy Japánban és az Amerikai Egyesült Államokban létezik csak ilyen létesítmény és az Európai Uniónak kész tervei vannak arra, hogy megépülhessen egy hasonló központ a kontinensen. Ha sikerül a pályázat, akkor a területet kell térítésmentesen biztosítania Székesfehérvárnak. Schultz György a Polgármesteri Hivatal kabinetigazgatója kiemelte, hogy majd ezer, a világ több országából érkezett fizikus dolgozna a városban.

 A következő tanévre vonatkozó pedagógus álláshelyek számáról is határoztak a képviselők. Boldizs Kálmánné az Oktatási Bizottság elnöke kiemelte, hogy az általános iskolákban 34, a középiskolákban pedig 17 álláshely szűnik meg jövőre. A pedagógusok közül 10-en nyugdíjba mennek és 9 pedagógustól válnak meg végkielégítéssel az iskolák, a többieknek tudnak lehetőséget biztosítani más városi intézményben.

 Felbontotta az önkormányzat a Logopédia az Anyanyelvért Alapítvánnyal kötött közoktatási megállapodást a, ugyanis a következő tanévtől az önkormányzat saját intézménye, a Beszédjavító Intézet látja el a logopédiai feladatokat. A megállapodást még 10 évvel ezelőtt kötötte a város önkormányzata, azonban jelenleg a Beszédjavító Intézet is el tudja látni a szakfeladatokat az iskolákban. A képviselőtestület megköszönte az alapítvány munkáját és többen ígéretet tettek arra, hogy segítik a szervezetnél dolgozók további elhelyezkedését.

 Oktatással kapcsolatos döntés volt, hogy a Sárkeresztesi Általános Iskola a Rákóczi Ferenc Általános Iskola tagintézménye lesz, így a faluban megmaradhat az önálló iskola. A Pátkai Általános Iskola ebben az évben tartotta utolsó tanévzáróját, így a gyerekek a továbbiakban a Tolnai Utcai Általános Iskolába és az Arany János Iskolába járnak majd. A MAgyaralmási Iskolában az alsó tagozatosok maradnak a faluban, a felsősök, azonban a Tóvárosi Általános Iskolában tanulnak majd a következő tanévtől.

 Vitát váltott ki a testületben a Fehérvár FC Kft által felvett 122 millió forintos hitel önkormányzati kezességvállalásának a meghosszabbítása. Égi Tamás a Pénzügyi Bizottság elnöke elmondta, hogy nem támogatták a kezességvállalás meghosszabbítását, azonban kiemelte, hogy a Fehérvár FC-nek a játékosok igazolásából keletkező bevételből kellett volna törlesztenie a hitelt, amit nem tettek meg. Hosszas vita után arról döntöttek a képviselők, hogy a szeptemberi közgyűlésre egy független szakértői vizsgálatot tartanak annak érdekében, hogy kiderítsék mikor és mennyi bevételt hozó igazolások voltak a Fehérvár FC-nél, illetve a tulajdonviszonyok változásánál milyen szerződések születtek.

 A Székesfehérvári Vagyonkezelő Zrt tavalyi beszámolójának tárgyalásánál Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke azt javasolta, hogy szüntessék meg a céget, ugyanis nem tudják elfogadni eddigi tevékenységét. Listár Tibor elnök-igazgató elmondta, hogy üzleti terv tanácsadást végzett a cég és a tényleges vagyonkezelés nem került a társaság birtokába. Warvasovszky Tihamér polgármester egy olyan javaslattal állt elő, hogy hozzanak létre egy olyan szakmai előkészítő munkacsoportot, aminek a tagjait 3-an adják a polgári frakcióból és hármat a kormánypárti oldalról. A csoport feladata lesz, hogy tételesen nézze végig az eddigi intézkedéseket és tegyen javaslatot a működési formára vagy arra, hogy hogyan lenne az átláthatóbb. A csoport vezetőjének Pénzes Mihály gazdasági alpolgármestert javasolta, alelnöke Horváth Miklós Csaba lenne, tagjai lennének továbbá dr. Csapó Csilla alpolgármester, Orosz István, Rockenbauer Lajos és Égi Tamás önkormányzati képviselők. A testületnek a Polgármesteri Hivatal is minden támogatást megad a munkájához. A cég megszüntetésével kapcsolatban dr. Csapó Csilla alpolgármester kiemelte, hogy a működtetés szüneteltetése lenne tanácsos, mert egy ilyen cég felszámolása 5-6 millió forintba kerül és egy másik létrehozatala is majd 25 millió forint. A cég tevékenységét felfüggesztette az önkormányzat és a munkacsoport szeptemberre ad szakmai tájékoztatást, majd az októberi közgyűlésen döntenek a témában. Egy önkormányzati vagyonkezelő cég létrehozása azért szükséges, mert olcsóbban működtetheti a cégeit és ingatlanjait a város.

A Zárt ülésen hozott határozatokról pénteken reggel tart sajtótájékoztatót a város polgármestere.