Kiváló rangsorolási eredményeket ért el az ÓE Alba Regia Műszaki Kara

A város és a felsőoktatási intézmények minőségi oktatást célzó törekvése mára már számokban is mérhető. A Heti Válasz rangsora alapján kiváló rangsorolási eredményeket ért el az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara: nyolc közül országosan első helyen áll a műszaki menedzser képzés, a gépészmérnöki képzés a 13 képzési hely közül az ötödik, a villamosmérnöki képzés a 8 közül pedig a negyedik helyen áll.
2017.12.06. 12:50 |
Kiváló rangsorolási eredményeket ért el az ÓE Alba Regia Műszaki Kara

A Heti Válasz szerint országosan itt a legjobb a műszaki menedzser képzés.

Székesfehérvár városa és a felsőoktatási intézmények közös törekvése a magas szintű oktatás megalapozása és tovább fejlesztése. A város országos szinten is kiemelt központja a duális képzésnek – amely képzési forma és a munkaerőhiány enyhítésének célja között összefüggés van. A város fejlődésének a helyi gazdaság fejlődése a kulcsa, a versenyképesség pedig a szakképzett, minőségi, 21. századi feladatokra alkalmas és felkészített munkaerőn múlik, ezt célozza az együttműködés a fejlesztésekben.

A kitűzött célok megvalósulásának eredményei mára számokkal is mérhetőek. A Heti Válasz című hetilapban nemrég megjelent rangsor alapján az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának több képzése is az élvonalban van. A gépészmérnöki képzés országosan a 13 képzési hely közül az 5. legjobb, a villamosmérnök képzés a 8 közül az előkelő 4. helyen van. A műszaki menedzser képzés pedig a 8 hely közül az első helyre került, megelőzve többek között a Budapesti Műszaki Egyetem hasonló képzését a sorban.

A teljes rangsor vizsgálja a műszaki, az agrár, az informatika képzési területet, valamint az ezen belül működődő képzéseket. Műszaki területen a Székesfehérváron működő kar a 35 közül a 11. helyen áll, megelőzve az egyetem többi karának eredményeit. Az összesített rangsort megállapításánál a felvett hallgatók kiválóságát (pontátlag, az első helyen jelentkezők közül bejutottak száma, emelt szintű szakirányú érettségi eredmény, középiskolai versenyek, nyelvvizsga), az oktatói kiválóságot és a munkaerő-piaci mutatókat vették figyelembe.