Kamatmentes hitellel segítik a települések fejlődését

Visszatérítendő, kamatmentes kölcsönök iránti kérelmekről tárgyalt a Városkörnyéki Koordinációs Bizottság. A térség fejlődését segítő szervezet ezúttal három település pályázatát támogatta. Ezek révén útjavítás, járdaépítés, önkormányzati tulajdonú épületek felújítása és munkagépvásárlás valósulhat meg.
2017.07.07. 14:09 |
Kamatmentes hitellel segítik a települések fejlődését
A Városházán tartotta soros ülését a Városkörnyéki Koordinációs Bizottság. A testületet dr. Cser-Palkovics András polgármester vezeti, tagjai pedig Székesfehérvár és 25 környező település. A Bizottság infrastrukturális fejlesztéseket támogat a Városkörnyéki Alapból nyújtott kamatmentes hitellel, így járulva hozzá a tagtelepülések fejlődéséhez. A támogatások odaítéléséhez a testületi tagok kétharmados jelenléte és egyhangú szavazata szükséges. A legutóbbi ülésen 23 fő vett részt, így határozatképes volt a testület. A Városkörnyéki Koordinációs Bizottság ezúttal is a teljes felosztható költségkeretet, 24.188.000 forintot felhasználta a települések által benyújtott támogatási kérelmekre. A csütörtöki ülésen három település – Moha, Jenő és Sárszentmihály - visszatérítendő, kamatmentes kölcsönök iránti kérelméről döntött pozitívan a testület. Kisláng Község Önkormányzatának a „Külterületi helyi közutak fejlesztése, önkormányzati utak kezeléséhez, állapotjavításához, karbantartásához szükséges erő- és munkagépek beszerzése” elnevezésű VP6-7.2.1-7.4.1.2-16 számú pályázat önerejének biztosítására 7.002.000 forintot ítéltek meg. Zámoly község esetében a Zámolyi Mesevár Óvoda bölcsődei szárnnyal történő bővítését segíti 13.367.000 forinttal a bizottság. Nádasdladány község 3.819.000 forint visszatérítendő kamatmentes kölcsönt kapott belterületi utak aszfaltozására. A támogatott településeknek jövő évtől 2021-ig, három ütemben kell visszafizetniük a kamatmentes kölcsönt a Városkörnyéki Koordinációs Bizottság pénzügyi alapjába.

A Városkörnyéki Koordinációs Bizottság 1989 óta működik Székesfehérvár és a térségi települések önkormányzatainak tervszerű, összehangolt és hatékony együttműködése érdekében. Tagságába 26 település tartozik, név szerint: Székesfehérvár, Zámoly, Soponya, Mezőszentgyörgy, Úrhida, Sárkeszi, Csősz, Iszkaszentgyörgy, Füle, Seregélyes, Tác, Sárszentmihály, Aba, Moha, Sárkeresztes, Pátka, Polgárdi, Lajoskomárom, Szabadbattyán, Kisláng, Lepsény, Lovasberény, Mátyásdomb, Jenő, Nádasdladány és Enying. Fontos a települések közötti szolidaritás, és hogy Székesfehérvár fejlődése nem nélkülözheti a környező települések fejlődését. Nem elfelejtve azt sem, hogy az ott élők közül sokan városunkban dolgoznak.

Városfejlesztés

  1. Elkészültek a tervek a felújításra

    Elkészült a városi uszoda energetikai felújításának, illetve a szaunarészleg bővítésének a terve, amit a Városfejlesztési Kft. szakemberei terveztek meg az üzemeltető Városgondnokság megrendelésére. Az uszoda 1989-es átadása óta jelentős felújításon még nem esett át. A város üzemeltetési szempontból legdrágább létesítménye évente 850 millió forintból működik, ami jelentősen csökkenne egy átfogó felújítás után.

    2024.04.25.
  2. 64 új kórterem a kórházban

    Székesfehérváron zajlik az ország egyik legjelentősebb egészségügyi beruházása. A 112 ágyas, 64 kórtermes új kórházi épület a belgyógyászaton kívül a tüdőgyógyászati osztálynak ad majd otthont, de itt kezelik majd a rákos és fertőzéses megbetegedéssel küzdő betegeket is. Az új kórházi épület, a teljes berendezéssel együtt nyáron állhat a fehérvári egészségügy szolgálatába.

    2024.04.23.
  3. Fejlesztések Csalán

    A Depónia Nonprofit Kft. csalai központjában két fontos beruházás is elkészült: egy megújult, 21. századi lakossági fogadóteret alakítottak ki, valamint a hulladékkezelő központ belső útját is felújították. A fejlesztésekrő tartott tájékoztatón elhangzott, hogy már nem csak érkezik, hanem távozik is a hulladék Csaláról, ami más helyeken kerül újrahasznosításra.

    2024.04.22.
  4. Turbósítás, kétsávosítás

    A város saját költségén indította el az Új Csóri úti körforgalom nagyobb áteresztő képességének érdekében egy engedélyes terv elkészítését. A körforgalom kapacitásbővítésével kapcsolatos engedélyezési tervdokumentáció a Magyar Közút Nonprofit Zrt-vel egyeztetve készült a sok közlekedési problémát okozó csomópont fejlesztéséről, melynek döntéselőkészítő anyagának kivonatát az alábbiakban olvashatják.

    2024.04.21.