Jól tanuló fehérvári fiatalok vehettek át Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíjat

Székesfehérvár évről évre ösztöndíjjal segíti azokat a jól tanuló fiatalokat, akik szociális helyzetük okán rászorulnak a támogatásra. A Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíjat az idei esztendőben 76 fehérvári általános és középiskolás, valamint a felsőoktatásban tanuló hallgató vehette át húsz intézményből.
2019.01.15. 16:07 |
Jól tanuló fehérvári fiatalok vehettek át Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíjat

Ismét támogatást kaphattak a Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány ösztöndíj pályázata jóvoltából azok a jó tanulmányi eredményt elért székesfehérvári fiatalok, akik szociális helyzetük miatt rászorulnak a támogatásra.

A diákok erre a teljesítményre már önmagában is büszkék lehetnek. Fehérvárnak, mint diákvárosnak mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy diákjait, az ő szüleiket segítse, támogassa abban a nem könnyű, de sikeres és eredményes jövő érdekében elengedhetetlen feladatban, amit a tanulás és az ehhez kapcsolódó előremenetel jelent.” - hangsúlyozta Dr. Cser-Palkovics András, aki elmondta, hogy az idén 76 diák kapta meg az ösztöndíjat, amely 4 ezer forinttól 12 ezer forintig terjed és köszönetet mondott valamennyi együttműködő partnernek, akik minden esztendőben lehetővé teszik, hogy a Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíjakat átadhassák.

A Tóth István és felesége Tóth Terézia Székesfehérvárról emigráltak Kanadába az 1930-as évek gazdasági világválsága idején. Letétbe helyezett örökségük kamatai szolgálnak ösztöndíjként, illetőleg a város önkormányzata jelentős összeggel egészíti ki a szétosztható keretösszeget.

A házaspár nevét viselő közalapítvány azon székesfehérvári diákokat támogatja, akik jó tanulmányi eredményt értek el és anyagi, családi körülményeik miatt az ösztöndíj sokat számít ahhoz, hogy megfelelően folytathassák a tanulmányaikat.

A kuratórium az alkalmazott értékelési, pontozási rendszerrel most is arra törekedett, hogy az ösztöndíj a nehezebb helyzetben levők tanulmányi eredményességét fokozottan segítse, de egyúttal elismerje és ösztönözze a viszonylag jobb helyzetben levőket is. Ettől az évtől kezdve többlet tanulmányi pontot szerezhettek azok a középiskolások, akik gazdaságilag keresett pályák tanulásához szükséges tárgyakban értek el kimagasló eredményt gimnáziumban vagy szakképzésben.

Fűrész István, kuratóriumi elnök egy alapvető, kétezer éves bibliai igazságot idézve mondott köszönetet a támogatóknak. „Az élet ajándékait mindenki azért kapja, hogy jól gazdálkodjon vele. Az ösztöndíjasok a tehetséget, a város pedig olyan szervezetek megteremtését kapta ajándékba, amelyek segítenek.”

A köszöntőket követően Marton Gábor, a Székesfehérvári SZC Széchenyi István Műszaki Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája tanulója szavalta el Varró Dániel Szoftverfejlesztő és Rendszergazda című verseit, majd a Székesfehérvári Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola leány kamarakórusa többek között Kodály és Bárdos szerzeményeket énekelt.

A műsor után az ösztöndíjak ünnepélyes átadása következett. A Tóth István-Tóth Terézia ösztöndíjra összesen nyolcvannyolc pályázat érkezett, amelyből hetvenhat nyert támogatást. A Városháza Dísztermében tartott ünnepségen tizenkettő általános iskolás, harmincegy középiskolás és harminchárom felsőfokú oktatásban tanuló vehette át Dr. Cser-Palkovics András polgármestertől az ösztöndíjról szóló dokumentumot.

Az ünnepségen részt vettek Mészáros Attila és Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármesterei és Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerület igazgatója is.