-
Ipari és műszaki örökségek
A hagyományos bányász-kohász gasztrokultúra, az ipari örökségeket bemutató túraútvonalak tervezése és a múzeumok fejlesztési lehetőségei álltak annak a konferenciának a fókuszában, amelyet pénteken délelőtt egy új, geológiai kiállítással nyitottak meg az Alumíniumipari Múzeumban.
2024.10.04. -
A legkorszerűbb aszfaltkeverő
A régió és az ország egyik legkorszerűbb aszfaltkeverő üzemét adta át Székesfehérváron a Swietelsky Magyarország Kft. Az új gép munkába állásával jelentősen csökken a telep karbonlábnyoma és a mart aszfalt újrafelhasználásának aránya is növekedhet.
2024.10.03. -
Önvezető Ikarusok jönnek?
A német kormány közlekedési minisztere az InnoTrans nyitónapján látogatta meg az Ikarus standját. A székesfehérvári buszgyártó kitüntetett figyelmet kapott az InnoTranson, nem is ok nélkül: két legújabb fejlesztésű elektromos buszukat is kiállították. - számolt be cikkében a Magyar Hírlap.
2024.10.02. -
Kutatók éjszakája 43 programmal
Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.
2024.09.24.
Duális képzések, drónok és lego robotok - nyílt nap az OE Alba Regia Műszaki Karon
Hétfőn nyílt napra várták az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának leendő hallgatóit. Az alapképzésben villamosmérnök, műszaki menedzser, mérnökinformatikus, földmérő és földrendező mérnök és gépészmérnök szakok közül választhatnak a diákok, ezek mindegyike duális képzés formájában is elérhető.
A nyílt nap résztvevői megismerkedhettek az Arconic laborral, a drónokkal, a lego robot programozással, a 3d-s lézerszkennerrel és egyéb technológiákkal is.
Dr. Seebauer Márta oktatási dékánhelyettes elmondta, hogy 2018. január 15-én hétfőn 10 órától a Geoinformatikai Karon is nyílt napot tartanak a Pirosalma utca 1-3. szám alatt, a 101-es előadóban. Kiemelte, hogy az Óbudai Egyetemen belül Székesfehérvár olyan telephely, amely szinte minden budapesti karral kapcsolatban van és a hallgatók teljes egészében ugyanazt az oktatási portfóliót kapják, mint ha Budapesten tanulnának.
A duális képzéssel kapcsolatos gyakorlati tudnivalókról elhangzott, hogy kétszer 14 hétig a többi hallgatóval együtt ülnek az órákon a duális hallgatók, akiknek az első, 8 hetes gyakorlati időszaka decemberben, a szorgalmi időszak végével kezdődik el, majd májustól szeptemberig 16 hétig dolgoznak a kiválasztott cégnél. Minden duális hallgatónak annyi szabadsága van egy évben, mint egy kezdő fiatalnak, egy átlagos duális hallgató esetében ez négy hetet, vagyis 20 napot jelent. A duális hallgatóknak akkor is jár fizetés, amikor az egyetemen vannak, a fizetés a minimálbérhez van kötve, ehhez jönnek a vállaltfüggő plusz juttatások. Az egyetem 28 fehérvári céggel van kapcsolatban és 178 gyakorlati hely áll rendelkezésre a hallgatók számára.