Huszonöt éves a Szociális Törvény - konferenciával ünnepeltek Fehérváron

Szakmai konferenciával ünnepelték hétfőn a Városháza Dísztermében a Szociális Törvény születésének 25. évfordulóját. Az alkalomból a szociális területen kiemelkedő munkát végző székesfehérvári szakemberek munkáját ismerték el polgármesteri elismerő oklevéllel. 
2018.11.19. 11:28 |
Huszonöt éves a Szociális Törvény - konferenciával ünnepeltek Fehérváron

25 éve született meg a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény, a jubileumot konferenciávl ünnepelték a szakemberek a Városházán.

Tisztl Henrik, a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője köszöntőjében kiemelte, hogy a szociális törvény 1993-as megérkezése egy jogi keret volt, a 25 évre visszatekintve viszont egy prosperáló, együttműködéseken alapuló, komplex gondoskodó rendszert láthatunk, ami a rászorulók köré épült.

Az intézményvezető hangot adott annak a véleményének is,  hogy a szociálpolitika elméletben tud létezni, ami a gyakorlatban van, az leginkább a jó szemlélet, jó hozzáállás és együttműködés.

"Büszke vagyok arra, hogy ebben a városban, ebben a közösségben a 25 évet ez a jó hozzáállás, jó szemlélet és példaértékű együttműködés hatotta át." - tette hozzá.
Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében kiemelte, hogy a Szociális Törvény megszületése óta eltelt 25 év kapcsán számos szervezet, intézmény, szakember és elkötelezett civil munkáját ünnepli a város.  

"Székesfehérvár erős és fontos város, ahol a szolidaritásnak is erősnek kell lennie." - emelte ki Székesfehérvár polgármestere, hozzátéve, hogy a társadalmi együttműködéshez az egyén felelősségén túl a közösség felelősségérzetére is szükség van.

Székesfehérvár polgármestere szólt arról is, hogy ha a szociális területen dolgozó szakemberek képesek együttműködni, együtt gondolkodni és dolgozni, azáltal könnyebb érzékenyíteni a társadalmat is.

Az ünnepségen polgármesterei elismerő okleveleket adtak át a szociális területen kiemelkedő munkát végző székesfehérvári szakembereknek. 

Elismerő oklevelet kapott Bánki Erzsébet, aki nyugdíjazásáig a Polgármesteri Hivatal szociális irodájának munkatársa volt és élethivatásának választotta a szociális területet. Kiemelkedő szakmai tudását, motivációját át tudta adni kollégáinak is. Az ünnepségen polgármesteri elismerő oklevéllel ismerték el Görög Lászlóné gyermekjóléti alapellátási szakember munkáját, aki a csaláldok és gyermekek segítője. Nemeslelkűségével, humánumával és önzetlenségével a szociális szakma emblematikus vezető egyénisége lett. Úttörő munkát végzett a gyermekjóléti szolgálat elindításában, a helyettes szülői hálózat kiépítésében is. Elismerő oklevelet vehetett át Galla Mária, a Családsegítő Szolgálat ikonikus alakja is, aki elkötelezett az intézmény fejlődése iránt és kimeríthetetlen kreativitása számtalan újítást hozott a székesfehérvári szolgálat életébe.

Fülöp Attila szociális ügyekért felelős államtitkár a konferencián Franklin Rooseveltet idézte, aki szerint "a közéletben semmi sem történik véletlenül, ha valami mégis véletlennek tűnik, azt biztos, hogy úgy tervezték meg.."

Az államtitkár szólt a szociális területen dolgozók felbecsülhetetlen szolgálatáról is, kiemelve, hogy hatásuk jóval túlmutat a foglalkozásuk viszonyrendszerén és nélkülözhetetlne segítséget jelent nemcsak az adott család, hanem a tágabb közösség életében is.

Az államtitkár elismeréssel szólt a város szociális ellátórendszeréről, kiemelve, hogy ha valaki Székesfehérvárra jön és beszél egy családsegítővel, szociális munkással, vagy a város vezetésével, azt tapasztalja, hogy ugyanazzal a lelkülettel és hozzáállással dolgoznak egy cél érdekében.