Gyermekjóléti szakmai fórum volt a Hiemer-házban

Gyermekjóléti szakmai tanácskozást tartottak a Hiemer-házban az alapellátásban és a szociális alapszolgáltatásban résztvevő intézmények, a gyámhivatal képviselőinek, a jelzőrendszer tagjainak, a fiatalkorúak pártfogó felügyelőinek, valamint a kormányhivatal gyermek- és ifjúságvédelemmel foglalkozó szakembereinek a részvételével.
2020.02.18. 17:17 |
Gyermekjóléti szakmai fórum volt a Hiemer-házban

Kedden tartotta éves szakmai tanácskozását az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ. A  szakembereket Mészáros Attila köszöntötte. Mint mondta "szeretném megköszönni minden itt lévőnek és rajtuk keresztül valamennyi együttműködő szervezetnek, hogy a jelzőrendszert ilyen magas színvonalon működtetik. Az Alba Bástya és partnerei munkájában egy a fontos: a gyermek.” Az alpolgármester az elmúlt években lezajlott fejlődés apropóján emberi és szakmai szempontból is méltatta az eddig Család- és Gyermekjóléti Központ néven működő központ vezetését és munkaközösségét, valamint az összefogásban elvégzett munka kapcsán kiemelte a helyes módszertanok alkalmazását.

„Örülök annak, hogy az idei költségvetéssel hat új státuszt tudtunk a rendszer támogatása érdekében létrehozni, és annak is nagyon örülök, hogy néhány hónap választ már csak el bennünket attól, hogy végre egy helyen, XXI. századi körülmények között működjön tovább az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ.” – monda Mészáros Attila.

Tisztl Henrik, a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központ névváltoztatása után először állt ki, mint az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője.

"Kis túlzással mondhatom, hogy a jelzőrendszerben résztvevők a mi szemünk és fülünk, ők azok, akik meghallják azokat a mondatokat, mikor egy gyermek vagy egy szülő segítséget kér. Köszönöm Önöknek, hogy ezeket a segítségkéréseket eljuttatták hozzánk, és mi pedig segíteni tudtunk, ez volt a kulcsa annak, hogy ilyen hatékony évet zárjunk.” Elmondta, hogy tartós együttműködésben 990 fővel és 450 családdal, egyszeri vagy tanácsadói keretek között 1161 fővel és 820 családdal dolgoztak együtt, míg az észlelő és jelzőrendszeren keresztül 883 jelzés érkezett a központba, amely az elmúlt évekhez képest átlagos.

Kincses Zsolt Dávid, a Polgármesteri Hivatal hatósági főosztályvezetője az állam és az önkormányzat lokális igazgatásáról beszélt a gyermekvédelmi szolgálat tükrében, és beszámolt a hatósági szerepvállalásról a közösség-szolgálati dimenzió vonatkozásában. Valamint a szakmai modernizáció témaköre is felmerült. Az évértékelő konferencián előadást tartott még Dr. Mile Anikó, a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat főigazgatója, valamint Dr. Ferenczi Andrea, a Károli Gáspár Református Egyetem adjunktusa is.

Dr. Dienesné Fluck Györgyi szociális tanácsnok elmondta, hogy a mai tanácskozás kapcsán is látható, hogy milyen fontos a jelzőrendszeri tagok kölcsönös együttműködése, egymás munkájának az ismerete, segítése és a kommunikáció. Hangsúlyozta, a jelzőrendszeri tagok, az iskolák, óvodák, bölcsődék, védőnők szerepének a jelentőségét: ők azok, akik találkoznak az érintettekkel, és tudnak a legtöbbet a gyermekekről. A tanácsnok végül megköszönte a szakemberek szívből, odaadással és valódi hivatástudattal végzett mindennapos munkáját, és örömét fejezte ki, hogy a város támogatása nyomán, hónapokon belül az intézmény immáron egy helyszínen, kiváló körülmények között folytathatja az áldozatos munkát.