Globális nevelés képzést indít Székesfehérváron a BOCS Alapítvány

 A BOCS Alapítvány elnöke Simonyi Gyula sajtótájékoztató keretében számolt be két folyamatban lévő projektjükről, melyhez pénzügyi támogatást nyújtott Székesfehérvár városa is. Az évtizedek óta ökológia nevelés területén tevékenykedő szervezet globális nevelés képzéseket indított az elmúlt félévben. A tevékenység első állomása az előző év végén India volt, ahol tanároknak tartottak előadásokat, arról, hogyan tudnak felkészülni a globalizáció okozta nehézségekre. A projekt második elemének keretein belül hazánk több részén, többek között Székesfehérváron tartanak ingyenes előadássorozatot.
2007.03.21. 15:31 |

 A BOCS Alapítvány elnöke Simonyi Gyula sajtótájékoztató keretében számolt be két folyamatban lévő projektjükről, melyhez pénzügyi támogatást nyújtott a város is. Az évtizedek óta ökológia nevelés területén tevékenykedő szervezet globális nevelés képzéseket indított az elmúlt félévben. A tevékenység első állomása az előző év végén India volt, ahol tanároknak tartottak előadásokat, arról, hogyan tudnak felkészülni a globalizáció okozta nehézségekre. A projekt második elemének keretein belül hazánk több részén, többek között Székesfehérváron tartanak ingyenes előadássorozatot.

 Az önkormányzat civilreferense Elekes Zsuzsa, azzal vezette be a sajtótájékoztatót, hogy tájékoztatást adott a civil koncepcióban, 2006-ban eszközölt újításokról, miszerint az önkormányzat nem csak programokra ad pénzt a szervezeteknek, hanem más pályázatok önrészét is átvállalja a helyi civilektől. A BOCS alapítvány az előző évben két pályázathoz is kapott támogatást a várostól. Az egyik ilyen támogatással a Külügyminisztérium egyik pályázatát nyerte el a szervezet. A pályázatról Simonyi Gyula elmondta, hogy minden OECD, illetve EU tagnak kötelessége a szegény országok támogatása. Az előírás szerint az adott ország GDP értékének hét ezrelékével megegyező támogatást kell nyújtania. Magyarország jelenleg csak egy ezreléket teljesít, de a remények szerint 2015-re ez már négy ezrelékre emelkedik. Az ennek növekedésére irányuló pályázat elnyerésével jutott ki Simonyi Gyula Indiába, ahol már ugyan nem először járt, de továbbra sem túl jók voltak a tapasztalatai. A népesség egyre nő, amivel a szegénység, éhínség és a gyermekhalandóság robbanásszerűen emelkedik. Többek között ezzel a témával is fog foglalkozni az a képzés, ami Székesfehérváron a Ciszterci Gimnáziumban indul március 30-án.

 A képzés célja, hogy a multiplikátorokat, tehát tanárokat, újságírókat, civilvezetőket megtanítsa arra, hogyan tudják a globalizáció hatásaira felkészíteni a csoportjukat, közönségüket. A képzéshez az alapítvány megjelentetett egy oktató csomagot, aminek része egy globális nevelés mappa, ami segít, abban, hogyan lehet úgy élni, hogy ne terheljük túl a földet. A föld jelenlegi túlterheltsége körülbelül 128%. A készlet tagja még a híres ökológus Donnela H. Meadows könyve, illetve egy kártyacsomag, amivel a személyes „ökolábnyomot” lehet kiszámolni, illetve egy kalendárium. A képzésre jelentkezni az m@bocs.hu címen lehet.