Gálaműsorral zárta a jubileumi emlékévet a 150 éves Hunyadi

Gálaműsorral zárta jubileumi emlékévét a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma. A fennállásának 150 éves évfordulóját ünneplő intézmény diákjai és pedagógusai léptek színpadra hétfőn a Vörösmarty Színházban, átfogó képet adva arról, milyen a mai Hunyadi. 
2018.03.27. 06:31 |
Gálaműsorral zárta a jubileumi emlékévet a 150 éves Hunyadi

A Vörösmarty Színházban rendezett hétfő esti gálaműsorban az iskola alapítása mellett az idei tanévben névadójuk, Hunyadi Mátyás születésének 575.évfordulójáról is megemlékeztek.

Hunyadisok Világtalálkozója, iskolatörténeti kiállítás, bál és gála. Így ünnepelte fennállásának 150. évfordulóját az idei tanévben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma. A város első világi iskolájában 1868. szeptember 1-jén 32 diákkal indult az első tanítási év. Ma már közel hatszázan tanulnak az intézmény falai között. A Vörösmarty Színházban rendezett gála az Erkel Ferenc Hunyadi-indulójának dallamára készült koreográfiával indult a mazsorett csoport előadásában, majd az ünnepi köszöntőkkel folytatódott.

150 év történelme fonódik össze iskolánkéval, és szerény emberöltőnyi gondolkodású halandóként talán fel sem foghatjuk, milyen hosszú is ez, kezdte köszöntőjét Gyenei Magdolna. Az SzSzC Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma igazgatója kiemelte: „150 év létező iskolatörténete adja a mi identitásunkat. A székesfehérvári belvárosi iskoláét, amelynek ruhája ugyan avitt, egy kicsit rongyos, de szíve a helyén dobogva szeretettel fogadja minden év szeptember elsején a friss anyagot, a rácsodálkozót, a nevelendőt. Egy változó világban kell képviselnünk az állandót, kősziklaként ragaszkodva ahhoz, hogy az iskolában valódi értékeket adjunk át tanulóinknak. Mindehhez biztonság, szeretet, toleráns légkör szükséges, ahogy ez korábban is így működött 150 éven át intézményünkben. (…) Másfél évszázad iskolatörténetéből kiemelkednek értékek: hazaszeretet, segítőszándék, tolerancia ma is része mindennapjainknak és hagyományainknak.”

A város első világi iskolája, amely a Székesfehérvár életében komoly szerepet játszó Hunyadi Mátyás nevét viseli, itt a történelmi Belvárosban, nagy felelősséget jelent a ma diákjainak, tanárainak és a jövő nemzedéknek. Székesfehérvár egy több mint ezeréves, ma is folyamatosan fejlődő város. Ennek a színes történelemnek mindenki részese, aki egész életét, vagy akár diákéveit itt tölti. Megannyi élmény, emlék személyes és közösségi életünk eseményeivel – ezek azok a láthatatlan szálak, amelyekből a város élete szövődik, amelyek összekötnek bennünket.” - mondta Cser-Palkovics András polgármester ünnepi köszöntőjében. A város polgármestere köszönetet mondott, hogy a nagy elődökhöz méltón a város mindig számíthat a hunyadisokra, hiszen a rendezvények, ünnepségek mellett a diákok kiemelkedően teljesítenek a tanulmányi és a tehetségkutató versenyeken egyaránt. „Minden egykori és jelenbeli tanárnak, diáknak azt kívánom, hogy legyenek büszke tagjai a hunyadis közösségnek és azon keresztül a városnak, a következő jubileumi találkozóig.”- zárta ünnepi gondolatait, majd egy díszes oklevéllel köszöntötte a város nevében az intézményt.

„Egy iskola történelme sok mindent elárul székhelyéről és azok lakóiról is. Sorsuk szétválaszthatatlanul összefonódik, erősítik és gyarapítják egymást. A Kereskedelmi Tanodát, a Hunyadi Mátyás Szakgimnázium elődjét az alapítók a haladás, a tudásvágy, a szakmai kompetencia és a munka szeretetének jegyében hozták létre. Ezek a nemes tulajdonságok 150 éve fémjelzik az intézmény működését és Székesfehérvár egészét is.” - emelte ki Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója.

Az ünnepi köszöntőket követően fényképes összeállítással idézték fel az iskola mindennapjait. A Vörösmarty Színházban rendezett hétfő esti gálaműsorban megjelenítették Mátyás király és írnokainak mindennapjait, valamint hangszeres szólisták és zenekarok, vers-és prózamondók léptek színpadra, és helyet kapott az egykori pedagógusok visszaemlékezése is. A gálán a tanárok és diákok színvonalas produkciókkal igazolták: az intézmény tagjaként a mai napig érdemesek arra, hogy az Európa-szerte elismert egykori uralkodó nevét viseljék.