Fehérváron is bemutatták az Országos Vállalkozói Mentorprogramot

Csütörtökön a Gazdaság Háza adott otthont az Országos Vállalkozói Mentorprogram Fejér megyei nyitórendezvényének. A program lehetőséget biztosít térségünk magyar tulajdonú kis- és középvállalkozóinak, hogy a beszállítóvá válás és a nemzetközi piacra lépés terén fejlődjenek, piacképes tudásra tegyenek szert.
2019.09.05. 16:56 |
Fehérváron is bemutatták az Országos Vállalkozói Mentorprogramot

Fejér megyében 5 vállalkozás kapcsolódik be mentorként a programba: 3 vállalkozás beszállítás terén és 2 vállalkozás az exportfejlesztés, külpiacra lépés terén.

Azt, hogy a térség vállalkozói milyen feltételekkel jelentkezhetnek mentoráltnak, azt a vallalkozztudatosan.hu oldalon elhelyezett pályázati kiírásból tudhatják meg, és online adhatják be jelentkezésüket. A kamara a jelentkezők számára közzétett egy információs kiadványt az fmkik.hu oldalon, amelyben bemutatja a mentorcégeket. A várhatóan 12 hónapos csoportos mentorálás során a 12-12 beszállítói és külpiaci mentorálandó kkv résztvevők rendelkezésére áll majd online tananyag, szakértői-tanácsadói támogatásban részesülnek, biztosítják számukra a mentorokkal való személyes találkozás lehetőségét.

Az Országos Vállalkozói Mentorprogram 3,3 milliárd forint európai uniós támogatással valósul meg, 2020 végéig (GINOP-1.1.2-VEKOP-17-2018-00001). Célja, hogy a magyar tulajdonú kis- és középvállalkozások versenyképessége, hatékonysága erősödjön. A program keretében minimum 500 mikro-, kis- és középvállalkozás számára elérhetővé válik egy tapasztalt vállalkozókból, szakemberekből álló mentorhálózat, országosan és térítésmentesen.

A projekt négy fő pilléren alapul: szakmai mentorálás (beszállítói és külpiaci), személyes mentorálás fiatal-, női-, generációváltó vállalkozások számára, elérhetővé válnak pénzügyi és vállalkozói szemléletformáló tartalmak, valamint minimum 1.500 vállalkozás személyes pénzügyi tanácsadásban részesül.

Az Országos Vállalkozói Mentorprogramot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, illetve a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvánnyal konzorciumi együttműködésben valósítja meg.

Gazdaság

  1. Egyetemi fejlesztések

    Újabb fontos előrelépés történt az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar és a Howmet-Köfém Kft. közötti, többéves szakmai együttműködés terén. Kedden bejelentették, hogy a Howmet Alapítvány 7.353.400 forint támogatást biztosít az egyetem számára a 2023/2024-es tanévre. Elhangzott, hogy a Howmet az elmúlt 8 évben összesen 130 millió forinttal segítette az egyetem fejlesztéseit.

    2024.03.19.
  2. Állásbörze az Óbodain

    Második alkalommal szervezett állásbörzét az Óbudai Egyetem Nonprofit Kft. Székesfehérváron. Az intézmény duális vállalati partnerei közül tucatnyi cég mutatta be gyakorlati képzési kínálatát és álláslehetőségeit. Az egyetemi hallgatók mellett a városban és a térségben élő álláskeresőket is tárt kapukkal várta az Óbudai Egyetem Fehérvári Állásbörzéje.

    2024.03.12.
  3. Előkelő helyen vannak

    A Financial Times Európa leglátványosabban fejlődő vállalatainak TOP 1000-es listáján, a moduláris konténereit közel 30 országba exportáló székesfehérvári Continest Technologies Zrt. az abszolút élmezőnyben, a 18. helyen szerepel.

    2024.03.07.
  4. Adózás 2024

    A legfrissebb adózási változásokról volt szó azon a széleskörű szakmai fórumon, melyet székesfehérvári cégek, vállalkozások számára rendezett a Városházán a PwC Magyarország „Adózás 2024 – Az áfától az idegenrendészetig” címmel. Ez volt az első ilyen alkalom, melyet várhatóan több hasonló követ a jövőben.

    2024.03.07.