Fehérvári alkotás is szerepel az első online plakátkiállításon

Karantén címmel nyílt meg húsvét előtt az OPLA.projekt plakátkiállítása. A budapesti Szimpla Kert plakátfalát a szervezők, Gál Krisztián és Korolovszky Anna grafikusművészek a kialakult veszélyhelyzet idejére „áthelyezték” a világhálóra. Az első online tárlatra 48 művész kapott meghívást, köztük a székesfehérvári grafikus, plakáttervező Varga Gábor Farkas.
2020.04.14. 16:43 |
Fehérvári alkotás is szerepel az első online plakátkiállításon

Felelősség, önmegvalósítás, a megváltozott élethelyzet társadalomra és egyénre gyakorolt hatása jelenik meg az első online plakátkiállításon, amelyre 48 alkotó kapott meghívást. A koronavírus-járvány miatt az OPLA.projekt alapítói, Gál Krisztián és Korolovszky Anna grafikusművészek létrehozták a Szimpla Kert virtuális plakátfalat, hogy mind a művészeknek, mind a közönségnek lehetősége legyen újra a kulturális találkozásokra, élményekre. 

Az OPLA egy művészeti projekt, amely kiemelten a plakátművészettel és ahhoz kapcsolódó művészeti jelenségekkel, irányzatokkal foglalkozik. Célja a nemzetközi plakátművészeti élethez kapcsolódva a magyar plakátművészet életben tartása, népszerűsítése. A most megnyílt online plakátkiállítás a grafikusok, plakáttervezők friss reflektálása a jelenlegi helyzetre. Nem véletlenül kapta a Karantén címet. Az autonóm alkotásokon megjelenik az önkéntes izoláció, a pénzfaló vírus, a pánik, valamint az is, hogy mi a home office dress code.  A kiállításon székesfehérvári művész alkotása is látható.

Varga Gábor Farkas grafikus, plakátterverező, a Magyar Plakát Társaság tagja megkeresésünkre elmondta, rövid idő, mintegy másfél hét állt rendelkezésükre, hogy elkészítsék a művet, amelyen megjelenik mindaz, ami ma az egyént, a művészt érdekli, megérinti. A fehérvári alkotó Önkéntes izoláció című, vegyes technikával készült művével a figyelemfelhívás volt a cél.

„Az egész társadalmat érintő járványhelyzetben az egyén szerepén, felelősségén, viselkedésén nagyon sok minden múlhat. Bár az alkotói tevékenység alapjában véve egy magányos műfaj, most nekünk is sokkal erősebben kell figyelnünk a társas kapcsolatainkra, szeretteinkre. Nem vonulhatunk vissza a műtermi magányba. Ez a felkérés egy remek alkalom arra, hogy egy újabb platformon, a művészek által készített plakátokon hívjuk fel a figyelmet mind arra, ami ezzel a veszélyhelyzettel jár. Az online térben pedig még szélesebb közönséghez jutnak el a gondolatok, az érzések.”