„Egyszer volt, hol nem volt…” – Hegedűs HANNA Léna alkotásaiból nyílik kiállítás csütörtökön a Gárdonyiban

Holnap, augusztus 10-én, csütörtökön 16 órától nyitják meg Hegedűs Hanna Léna grafikus kiállítását „Egyszer volt, hol nem volt…” címmel. A népmesék és a képzőművészet találkozását bemutató tárlat szeptember 8-ig ingyenesen látogatható.
2023.08.09. 19:12 |
„Egyszer volt, hol nem volt…” – Hegedűs HANNA Léna alkotásaiból nyílik kiállítás csütörtökön a Gárdonyiban

A székesfehérvári születésű, a művészettel már családi indíttatásból is összefonódott alkotó, Hegedűs Hanna Léna tagja a Magyar Alkotóművészek Egyesületének és a Magyar Illusztrátorok Társaságának. Képgrafikusi tanulmányait a Magyar Képzőművészeti Egyetemen végezte, és munkáiban a hagyomány és modernitás ötvöződik. Több kiállítása is volt már a városban, azonban alkotásait mutatták már be Tokióban, Frankfurtban és Bolognában is.

Augusztus 10-én, csütörtökön 16.00 órától a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtárban nyíló kiállítása az „Egyszer volt, hol nem volt…” címet kapta. A tárlaton a népmesék ősi motívumai és a képzőművészet találkozik.

Ahogy ő vall róla: „Egyszer volt, hol nem volt egyszer egy pillanat, amikor én, Hegedűs Hanna Léna létrejöttem és napvilágot láttam Székesfehérváron. Azóta élem saját mesémet, járom az utamat, mint a mesehősök. Gyerekkorom óta szeretek rajzolni, megörökíteni a látványt, ami körbevesz. A közvetlen élő környezetemet, természetet, állatokat. Ezek mellett pedig saját belső világom szereplőit. Ha úgy vesszük, saját meséim szereplőit vagy mások meséinek szereplőit, így illusztrációk készítése is közel áll a szívemhez. Foglalkoztat a külső és belső világ megélése, annak megtapasztalása és ábrázolása. Az élet egységének megfogalmazása és vizuális megragadása.

Olyan korszakban élünk, ahol nehéz újra megtalálni az egységet önmagunkkal és a világgal, az ősi rendet, amiben elődeink éltek. Együtt a természettel, az élet rendjével, létrehozva a belső és külső világ egységét. Figyelmünk elveszik a külső világ egyre növekvő zűrzavarában. Én keresem a rendet, az egységet. Ezt személy szerint a természet szemlélésében a jógában, népmesékben és a népművészet motívumaiban találtam meg. Olyan ősi szimbólum rendszerrel dolgozik az utóbbi két jelenség, amely elhozza a megnyugvást az egység érzését számomra. Népmesék ősi tudás hordozói. Tudást adnak világról, emberi kapcsolatokról az élethelyzetek megoldásáról. Közelebb visz Ön-MAG-unkhoz, utat mutat a rendhez. Népi motívumaink, pedig mindezt megtámogatják.” 

A kiállítást Fekete Mónika látványtervező nyitja meg. Az érdeklődők szeptember 8-ig az intézmény nyitvatartási idejében ingyenes látogathatják a tárlatot.