Drón- és robottechnikával foglalkozó céggel kötött megállapodást az Alba Regia Műszaki Kar

A kutatás-fejlesztés az egyik legfontosabb tényező a mai gazdasági helyzetben, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara éppen ezért egy drón-és robottechnikával foglalkozó vállalattal kötött együttműködési megállapodást. Ennek köszönhetően olyan mérnökök kerülhetnek ki friss diplomásként a munkaerő-piacra, akik a gyakorlatban is képesek lesznek drónokat üzemeltetni.
2022.10.25. 12:39 |
Drón- és robottechnikával foglalkozó céggel kötött megállapodást az Alba Regia Műszaki Kar

Hat éve működik a KU-Me Invest Kft. Zichyújfaluban, a cég drón- és robottechnikával foglalkozik, víz alatti robotokat fejlesztenek és légi, pilóta nélküli járműveket alkalmaznak. A vállalat munkatársai leginkább az Északi-tengeren dolgoznak, ahol kritikus infrastruktúrát vizsgálnak.

Pál Károly ügyvezető szerint az együttműködési megállapodással tovább tudják fejleszteni a technológiát. "Ez a két technológia folyamatosan fejlődik, óriási potenciál van benne és ezt a potenciált szeretnénk még jobban kiaknázni úgy, hogy bevonunk olyan szakentitásokat, mint például az Óbudai Egyetem, akik megfelelő technológiával és szaktudással rendelkeznek ahhoz, hogy ezt tovább tudják fejleszteni velünk együtt."

Az Óbudai Egyetem mindig is nyitott volt az ipari kapcsolatok tekintetében, ez az együttműködés mégis kiemelkedik közülük - mondja Molnár András az intézmény általános rektorhelyettese. Az egyetem húsz éve foglalkozik drónfejlesztéssel. "A nálunk végzett kollégák, ifjú mérnökök a piacon úgy tudnak megélni, hogy önállóan tudnak ilyen drónokat üzemeltetni és olyan vizsgálatokat, felméréseket tudnak végezni amik ma még tulajdonképpen science fikcionnek hangzik, de éppen ez a cél. Ilyenformán mi nemcsak akadémiai képzést tudunk folytatni, hanem gyakorlati képzést is adni, ami egyébként egyetemünk szlogenje is." Molnár András hozzátette, a gazdaságban ma egyre nagyobb kulcsszó kutatás-fejlesztés, az együttműködésnek köszönhetően, nemcsak alapkutatást végeznek, gyakorlati kutatás is, hiszen megtörténik a kutatási eredmény gyakorlati megvalósítása is.

Gazdaság

  1. Nitrogénüzem a Harmannál

    Nagyértékű beruházás keretében épített nitrogénüzemet a Messer Hungarogáz az elektronikai gyártással foglalkozó Harman Becker Gépkocsirendszer Gyártó Kft. székesfehérvári gyárának területén. A cél az autóipari elektronikai gyártó nitrogénigényének közvetlen, helyszíni kiszolgálása egy új, energiahatékonyságot növelő technológiai megoldással. 

    2024.04.18.
  2. Alba Regia Állásbörze

    Harmadik alkalommal rendezték meg az Alba Regia Állásbörzét a Sóstói Stadionban pénteken. Többek között iparvállalatok, kereskedelmi szolgáltatók és közlekedési társaságok jelentek meg a seregszemlén, de voltak munkaerő-közvetítők is. A kiállítás iránt már a nyitáskor nagy volt az érdeklődés.

    2024.04.12.
  3. A magyar gazdaság helyzete, kilátásai

    A magyar gazdaság helyzete, kilátásai és a VOSZ programja volt napirenden a szövetség Fehérváron tartott vállalkozói fórumán. Az aktív szerepvállalás a fenntartható gazdaság kialakításában, a növekedés beindítása, a vállalkozói aktivitás fokozása és egy korszerű, hatékony vállalkozásfejlesztési rendszer kialakítása a legfontosabb feladat - hangzott el a fórumon, ahol vállalkozóktól azt kérték, nyissák meg a cégeiket a fiatalok előtt a duális képzés terén.

    2024.04.12.
  4. Fejlesztett az Alba-Kor Kft.

    Átadták az Alba Ipari Zónában az Alba-Kor Kft új felületkezelő üzemcsarnokát. A felületkezeléssel foglalkozó fehérvári Alba-Kor Kft. 722,86 millió forint összköltségvetésű fejlesztésének megvalósításával erősíteni tudja Magyarország zöldgazdaságát, az ipar környezettudatosabbá zöldebbé válását és egyedülálló technológiájával növeli a piaci részesedését.

    2024.04.11.