-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Biztonságban ősszel is - vezetéstechnikai tréning Fehérváron
Az őszi időjárás okozta megváltozott útviszonyok más vezetéstechnikai tudást igényelnek, mint a nyári körülmények közötti vezetés. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága együttműködő partnerek segítségével, közlekedésbiztonsági programmal várták az érdeklődőket Fehérváron.
2017.09.29. 08:32 |
A baleset-megelőzést szolgáló rendezvényen gyerekek és felnőttek is kipróbálhatták a „biztonsági öv szimulátort”, ami azt mutatta meg, hogy egy 15 km/h sebességű ütközésnél mekkora energiát képes elnyelni a biztonsági öv, illetve milyen hatások érik az emberi testet a becsapódáskor.
A vezetői engedéllyel rendelkező érdeklődőknek a szervezők vezetéstechnikai pályát alakítottak ki, amin felmérhették a vezetési tudásukat és következmények nélkül próbálhatták meg a veszélyes manővereket is. Majd ezt követően a szakemberekkel a hibákat kielemezve, technikai tanácsokat kaphattak.