-
Tesla Supercharger Fehérváron
Bekapcsolták Magyarország 10. Tesla Supercharger töltőállomását Székesfehérváron az Auchan parkolójában. Az új töltőállomáson egy időben maximum 12 autó tölthet. Székesfehérvárra V3 töltőket telepítettek, azaz a régebbi Model S és Model X tulajdonosok csak CCS adapter segítségével tudják használni az oszlopokat.
2023.12.07. -
Átadták a legnagyobb csarnokot
Az Alba-Zöchling Kft. a cég történetének legnagyobb összegű beruházásában 3 milliárd forintból építette fel új raktárcsarnokát. Az új épületet szerdán délután ünnepélyes keretek között avatták fel. Az alkalommal bejelentették, hogy Cserta János alapító-tulajdonos helyét fia, Cserta Róbert veszi át a cégvezetésben.
2023.12.06. -
Újabb csekk a Vasvárinak
A Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium és az Howmet-Köfém Kft. együttműködése eredményeként ebben az évben is 20 ezer dolláros – közel 7 millió forintos – támogatásban részesítette a STEM természettudományos, műszaki és mérnöki pályák felé orientáló iskolai projektet a vállalat Alapítványa.
2023.12.06. -
Bővít a Howmet-Köfém
Új gyárcsarnokot épít és jelentősen bővíti kapacitását a Howmet-Köfém Kft. Székesfehérváron. Az új egységben a gyár által hazánkban kifejlesztett, „Dura Bright” bevonattal ellátott keréktárcsákat fogják gyártani, melyek könnyen tisztíthatóak, így felhasználóbarátok. A 17 milliárd forintos beruházást 5 milliárd forinttal támogatja Magyarország kormánya – hangsúlyozta a keddi alapkőletételen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2023.12.05.
Befejeződött a több mint 430 milliós fejlesztés a fehérvári Linardics Kft-nél

Az 1995-ben alakult cég fő profilja a fémmegmunkálás és felületkezelés. A mostani projektjük keretében beszerzett új élhajlító gép és anyagmozgató gép által nőtt a termelésük hatékonysága, valamint a környezetterhelés mértéke is jelentős mértékben javult. A beruházás kiemelt célja - a megnövekedett vevői igények kielégítése mellett a munkahelymegtartás és a bruttó hozzáadott érték mutató növelése – biztosítottá vált.
A projekt összköltsége több mint nettó 433 millió Ft volt, amelynek 55%-a uniós támogatás volt. A fejlesztés a korszerű technológiai háttér kialakítására irányult, ezáltal a gyártás minőségének, színvonalának javulását érték el. A minőségi javulás mellett további eredményként jelentős kapacitásnövekedés valósult meg, ezáltal lehetőséget biztosítva a nagyobb megrendelések gyors teljesítésére. Az üzembe helyezéseket követően a próbaüzemek során a gépek kifogástalanul működtek, így megkezdődhetett a legmagasabb vevői igényeket is kielégítő gyártási folyamat.
A Széchenyi 2020 program keretében megvalósult beruházás másik elemeként átadásra került egy új 1555 m2 bruttó alapterületű gyártó üzemcsarnok, a tetőszerkezetén egy új 50 kW-os napelem rendszerrel, ezáltal jelentősen nőtt a fedett infrastruktúrával ellátott terület, biztosítva a jövőbeni folyamatos fejlődést.
A projekt a technológiai fejlesztéssel egyidejűleg és szervesen egészült ki magas színvonalú szervezeti -és folyamat fejlesztéssel. A fehérvári vállalat egy tanácsadási szolgáltatást is igénybe vett, így biztosítva az új beruházás hatékonyságát. A legfontosabb célja a tanácsadás folyamatának az új bevezetett technológiafejlesztéshez kapcsolódó kompetenciafejlesztés volt.