Az iskolarendszer jövőjéről tanácskoztak a megye pedagógusai

Szakmai konferenciát szervezett a Városháza dísztermében a Nemzeti Pedagóguskar Fejér Megyei Területi Küldöttgyűlése. Nyitó előadásában Sipos Imre miniszteri biztos a Nemzeti Alaptantervről, az iskolarendszer strukturális kérdéseiről, valamint a nemzetközi mérések eredményeiről és következményeiről is beszélt. A konferencián szó volt a székesfehérvári digitális élményközpontról is.
2017.05.11. 11:39 |
Az iskolarendszer jövőjéről tanácskoztak a megye pedagógusai
A Nemzeti Pedagóguskar szakmai konferenciájának adott helyet csütörtökön Székesfehérvár. A Városháza dísztermében jelen voltak a megyében működő intézmények vezetői, helyetteseik, a tagintézmények vezetői, valamint a Nemzeti Pedagógus Kar kapcsolattartói is. Köszöntőjében Mészáros Attila alpolgármester kiemelte, hogy Székesfehérvár Önkormányzata már sem fenntartóként, sem működtetőként nincs jogi viszonyban az iskolákkal, de a kapcsolat az intézményekkel nem szakadt meg. „Ezekbe az intézményekbe továbbra is fehérvári gyerekek járnak, és fehérvári pedagógusok tanítanak, így a közös együtt gondolkodás a jövőben is meglesz. Jelenleg is zajlanak olyan intézmény felújítások, amelyek önkormányzati finanszírozásúak és olyan pedagógus továbbképzések, amelyekhez a város biztosítja a forrást.” – mondta el Mészáros Attila, aki szólt a köznevelés rendszerének változásairól is, amit a társadalom változása és a gyorsan változó technológia is generál. Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, hogy hamarosan olyan digitális élményközpont nyílik a városban, amely az első lépés lesz a digitális oktatás bevezetése felé. Szólt a középiskolai campus kialakításáról is, ami mintegy 16 milliárd forintos beruházást jelent Székesfehérváron.

Vizi László Tamásné, az Nemzeti Pedagóguskar országos elnökségének tagja köszöntőjében elmondta, hogy az oktatási kormányzat sok változást hozott a pedagógusok életébe, amelyek beépültek a mindennapokba. A szakmai konferenciát olyan mérföldkőnek és indulópontnak nevezte, ahonnan el tudják kezdeni azt a szervezettséget és hálózatosodást, ami segít abban, hogy még inkább felszínre juttathassák véleményüket a pedagógusok. Vizi László Tamásné példaértékűnek nevezte azt az együttműködést, ami Székesfehérvár Önkormányzata és a város intézményei között továbbra is fennáll annak ellenére, hogy megváltozott a fenntartó.

Nyitó előadásában Sipos Imre miniszteri biztos a Nemzeti Alaptantervről, az iskolarendszer strukturális kérdéseiről, valamint a nemzetközi mérések eredményeiről és következményeiről is beszélt. Szólt a köznevelés adataiban bekövetkezett változásokról, a 2015-ös felmérések, többek között a PISA teszt eredményeiről és azokról a javaslatokról, koncepciókról, amelyek megfogalmazódtak ennek tükrében.