Adjunk nagyobb esélyt a közös együttélésre! - Esélynap a Városház téren

Az érzékenyítés, a szemléletformálás, az elfogadás jegyében szervezték meg az Esélynapot immár harmadik alkalommal a Városház téren. A fogyatékosügyi szervezeteket tömörítő Esélykör programját Brájer Éva alpolgármester nyitotta meg, felhívva a figyelmet arra, hogy közös társadalmunkban az erősebbnek kötelessége segíteni a nálánál kevésbé erőseket.
2018.06.12. 13:41 |
Adjunk nagyobb esélyt a közös együttélésre! - Esélynap a Városház téren
Értéket teremtünk” mottóval rendezi meg az Esélykör a harmadik székesfehérvári Esélynapot, melyhez minden eddiginél több, összesen 27 szervezet, intézmény és cég csatlakozott. Pavilonokban települtek ki a Városház térre, hogy interaktív módon megismertessék tevékenységüket és mindennapjaikat. A szervezők célja az együttműködés, a társadalmi el- és befogadás erősítése, a szemléletformálás annak jegyében, hogy a fogyatékossággal élők is a társadalmunk értékes tagjai. A délutánig tartó programon lehetőség nyílik többek között a látássérültek, a mozgáskorlátozottak, az eltérő mentális képességgel rendelkezők megismerésére.
Az Esélynapot azért támogatja a város, mert esélyt és lehetőséget szeretnénk adni az év egyéb 364 napján is!” – hangsúlyozta a megnyitón Brájer Éva alpolgármester. Hozzátette: a különböző képességekkel és lehetőségekkel élőkkel közösen alkotjuk a társadalmunkat, ahol vannak gyorsak és lassúak, tisztán és kevésbé tisztán látók, csiszolt és kevésbé csiszolt elméjűek. Egy nemzet vagyunk, ahol fontos, hogy mindenki, akinek kicsit is nagyobb ereje van, érezze kötelességének segíteni a kevésbé erőseket. Az alpolgármester hasznos, egyben szórakoztató időtöltést kívánt a résztvevőknek, és azt kívánta, hogy adjunk közösen nagyobb esélyt a közös együttélésre.
Braun Katalin, a Fejér Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház munkatársa, a program koordinátora a megnyitón örömét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy idén nagyon sokan csatlakoztak az Esélynaphoz. Mint mondta: 2016-ban az együttműködés, 2017-ben a sokszínűség, idén az értékteremtés áll a középpontban.

A megnyitó után a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthon gondozottjai léptek fel zenés-táncos műsorral. A programban szerepelt terápiás segítő kutya bemutató, látássérültek – Krutzler Gergő és Györök Máté – hangszeres előadása és a résztvevők közös éneklése. Az „Élő könyvtár”-ban lehetőség nyílt egy fogyatékossággal élő személy „kikölcsönzésére” és egy tabuk nélküli beszélgetésre a megismerés jegyében.