-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
A város nem versenypálya - feljelentés az éjszaka driftelő autóvezetővel szemben
„Közterület-felügyelő kollégáimnak tegnap este sikerült felvételeket készítenie egy nagy teljesítményű, nagy értékű és igen feltűnő sportautóról, amint lakott területen driftel. Ez már nem az első eset, hiszen ugyanezt az autót április 20-án, vasárnap éjjel a Gáz utcai körforgalomban is rögzítették a kamerák, szintén driftelés közben. A képeket és videókat továbbítottuk a rendőrségnek, akik megteszik a szükséges feljelentést. Így fogunk eljárni valamennyi esetben a jövőben is.” – írja közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere, kijelentve, hogy a város útjai és csomópontjai határozottan nem versenypályák.
A jelenség sajnos egyre gyakoribb és joggal borzolja a közhangulatot is, nem véletlenül foglalkozott vele a város közgyűlési szinten is.
Dr. Cser-Palkovics András bejegyzésében megköszönte a székesfehérvári közterület-felügyelők és a rendőrség munkáját, és reméli, hogy a kezdeményezett eljárás mielőbb eredményre vezet.
