A települések harmadának nincs honlapja és hírlevele  

 Még mindig kiugróan magas azoknak az önkormányzatoknak a száma (az összes település 36 százaléka), amelyek saját honlap és hírlevél híján nem rendelkeznek megfelelő eszközzel a lakosság tájékoztatására. A települések 29 százalékának van hírlevele és weboldala is – derül ki a Tárki felméréséből.

2004.02.17. 10:29 |

 Még mindig kiugróan magas azoknak az önkormányzatoknak a száma (az összes település 36 százaléka), amelyek saját honlap és hírlevél híján nem rendelkeznek megfelelő eszközzel a lakosság tájékoztatására. A települések 29 százalékának van hírlevele és weboldala is – derül ki a Tárki felméréséből.

 
 Honlappal már az önkormányzatok csaknem fele rendelkezik, ám igen jelentősek a regionális különbségek. Amíg Közép-Magyarországon a települések 77 százaléka üzemeltet saját weboldalt, és átlagon felüli a honlapok aránya a Dél-Alföldön (68 százalék), valamint a Közép-Dunántúlon (64 százalék) is, addig a Nyugat-Dunántúlon ez az arány csupán 28 százalékos. A települések népességszáma összefüggést mutat a világhálóra kerüléssel. Míg a tízezer főnél nagyobb települések 97 százalékának van honlapja, addig az ezernél kevesebb lélekszámú községek csupán harmadának.

 Saját lap vagy hírlevél megjelentetése révén átlagosan az önkormányzatok 41 százaléka tájékoztatja a lakosságot. A községek 37 százaléka, a városok négyötöde, azaz 80 százaléka rendelkezik ilyen kommunikációs csatornával. Az ezer fő alatti kisebb községek mindössze 23 százalékában találunk hírlevelet vagy önkormányzati lapot, azonban az ötezer főnél népesebb települések kategóriájában már 85 százalékos az arány. A közép-magyarországi régióban az önkormányzatok 73 százalékának, a dél-alföldiben pedig kétharmadnak van saját újságja vagy hírlevele.

Magyarország

  1. Nemzetközi konferencia a kastélyban

    Az idei év a légierőről szól a Magyar Honvédségnél - jelentette ki a honvédelmi miniszter pénteken, a Fejér vármegyei Fehérvárcsurgón rendezett nemzetközi konferencián. A kétnapos konferenciát a Károlyi József Alapítvány szervezte a francia, a svájci és a holland nagykövetség, az Olasz Kulturális Intézet, az Osztrák Kultúrfórum, a Magyar-Német Intézet, a Mathias Corvinus Collegium Budapest, valamint a Hanns Seidel Alapítvány és a Konrad Adenauer Alapítvány támogatásával.

    2024.03.22.
  2. Kitiltották a kamionokat

    Április 2-től 7,5 tonnás súlykorlátozást lép életbe Székesfehérváron Új Csóri út egy szakaszán - közölte az MTI-vel a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Székesfehérváron a 801-es főúton, az Új Csóri úton Veszprém irányából a 8202-es Székesfehérvár-Kincsesbánya összekötő úti csomóponttól az Új Csóri úti körforgalomig vezetnek be súlykorlátozást a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szakemberei. 

    2024.03.21.
  3. Székesfehérvári kitüntetettek

    Székesfehérváron és a vármegyében tevékenykedő, kimagasló munkát végző szakember is részesült állami elismerésekben a nemzeti ünnep alkalmából.Az állami kitüntetettek teljes listáját ITT olvashatja!

    2024.03.15.
  4. Sulyok Tamás a köztársaság elnöke

    Megválasztotta Sulyok Tamást köztársasági elnökké az Országgyűlés hétfőn. Az Alkotmánybíróság elnöke, aki a tisztségre egyedüli jelölt volt, 134 támogató szavazatot kapott a titkos voksoláson. Dr. Sulyok Tamás 2022 tavaszán, még az Alkotmánybíróság elnökeként Székesfehérváron ünnepelte az Aranybulla kiadásának 800. évfordulóját. 

    2024.02.26.