Zsúfolásig megtelt a Városháza díszterme a VIII. Fehérvári Versünnep döntőjén, melyen 13 tehetséges fehérvári diák lépett színpadra. Az idei évi döntőben is erős mezőny alakult ki, a fiatalok szavalataikkal bizonyították, hogy szeretik és értik is a verseket és el tudják varázsolni a közönséget. A VIII. Fehérvári Versünnep győztese a zsűri döntése alapján Marth Fruzsina lett, aki Dsida Jenő Psalmus Hungaricus című versét adta elő.
A döntőben a fiatalok közül a legtöbben Radnóti, Babits Mihály, József Attila és Dsida Jenő verseket választották, de elhangzott Pilinszky, Karinthy, Szabó Lőrinc és Wass Albert egy-egy költeménye is. Bakó Fanni Radnóti Miklós „Előhang egy monodrámához” című versét szavalta, Baráth Eszter Adrienn Was Albert költeményét, a Bujdosó imáját adta elő. Ferenczy Nagy Boglárka Pilinszky János Parafrázis című versével okozott katarzist, Jenei Márton pedig Babits Mihály, „Dal prózában” című versével készült.
VIII. Fehérvári Versünnep - döntő
KÉPGALÉRIA: Simon ErikaA továbbiakban Kertész Ádám József Attila „Eszmélet” című versét szavalta el, Kneifel Nóra pedig Karinthy Frigyes Előszavát adta elő. Komlódy Márk, aki tavaly Weöres Sándor versével játékosságát mutatta meg, most a zsűri szavaival „férfivá érett” Babits Mihály, Óda a bűnhöz című költeményének előadásával. Körmendy Kristóf József Attila, „Tudod, hogy nincs bocsánat” című verést szavalta sajátos értelmezésben, Marth Fruzsina pedig Dsida Jenő panasz-ódáját, a Psalmus Hungaricust adta elő. A Versünnep döntőjén Strasszer Domonkos Babits Mihály Fortissimo-ját szólaltatta meg a zsűri előtt, Somos Máté pedig Radnóti Második Eclogáját szavalta el. Tóth András Bence szintén Dsida Jenő verset választott, a „Távolban élő kedvesemnek” címűt. A döntőt Varga Eszter szavalata zárta, aki Szabó Lőrinc „Nem nyúlok hozzád, csak nézem, hogy alszol” című versét adta elő.
„.. Ha a szépet és a jót emlegetjük, találkozik az ember a versek világával, igaz versekkel, amelyek tanítanak, emelnek, gyógyítanak és bátorítanak, melyek nagy hatással vannak ránk, egy életen keresztül elkísérnek és bennük visszhangzanak akkor is, amikor nem is gondolunk már a vers címére, talán a költőjére sem, de a mondandó, a tanítás megmarad.” – fogalmazott köszöntőjében Spányi Antal püspök a Versünnep döntőjének megnyitóján, kiemelve, hogy nagy öröm a nyolcadik alkalommal megrendezett Versünnepet, amely sok szép élménnyel ajándékozta meg a résztvevőit, és amely sok tehetségre hívta fel a figyelmet.

Köszöntőjében Székesfehérvár polgármestere megemlékezett Román Károly tanár úrra, aki csütörtökön hunyt el.
„Reményeink szerint valahonnan ő is látja ezt a Versünnepet, és nem lehet számára nagyobb öröm annál, mint hogy fiatalok, diákok verset szavalnak, értékeket közvetítenek és elmondják a világról alkotott véleményüket a verseken keresztül.” – mondta Cser-Palkovics András polgármester, aki szólt arról is, hogy a Városháza dísztermét ritkán szokta megtölteni ennyi ember, ez is mutatja a fiatalok értékét.
„Amikor annak idején elindítottuk a Versünnepet, csak titkon reméltük, hogy lesznek fiatalok, akik jelentkeznek erre, aztán abban reménykedtünk, hogy évről évre mindig lesznek jelentkezők, felkészítő tanárok és egyre nagyobb lesz az érdeklődés. Ma már a fiatalok képesek a Városháza dísztermét megtölteni, akár most, akár a Versünnep gálán, vagy megtölteni a város főterét március 15-e alkalmával, vagy október 23-ra emlékezve. Büszkék lehetünk a fiataljainkra, akik tehetségesek, ügyesek, nekünk pedig az a dolgunk, hogy megadjuk a lehetőséget ahhoz, hogy ezt megmutathassák.” – tette hozzá Székesfehérvár polgármestere. A megnyitón Cser-Palkovics András a város közössége nevében születésnapja alkalmából köszöntötte Kubik Anna Kossuth díjas színművészt, a zsűri elnökét, aki a kezdetektől a Versünnep mellé állt.
A VIII. Fehérvári Versünnep győztese a zsűri döntése alapján Marth Fruzsina lett, a második helyezett Varga Eszter és a harmadik helyezett Baráth Eszter Adrienn előtt. A Versünnepen különdíjat kapott Ferenczy - Nagy Boglárka, Somos Máté és Kertész Ádám is.
A döntőben Kubik Anna Kossuth-díjas és Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész elnökletével értékelte a versmondásokat a zsűri, a bíráló bizottság tagjai Závodszky Noémi, a Vörösmarty Színház színművésze, a Székesfehérvári Egyházmegye képviseletében Tornyai Gábor plébános, Bobory Zoltán költő, író, előadóművész, valamint Vakler Lajos Penna Regia díjas újságíró, a Fehérvár Médiacentrum szerkesztő-riportere voltak.