-
Őrizetben az adathalász csalópár
Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.
2026.06.12. -
Kizuhant az ötödikről
A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.
2026.06.08. -
A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.
2026.06.01. -
Leomlott egy bontás alatt álló négyemeletes épület - folyik a műszaki mentés
Leomlott egy bontás alatt álló négyemeletes épület, Székesfehérváron a Takarodó úton. Egy ember a romok alatt rekedt, a székesfehérvári hivatásos tűzoltók érkeztek a baleset helyszínére, ahova több speciális és kutyás kereső-mentőegység is elindult. A műszaki mentést egy erőgép segíti az épület romjainak eltávolításában - közölte a a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője.
2026.06.01.
A rendőrség nyomában – sikerrel zárult a Csőrmester gyermektábor Székesfehérváron
A 21 fős lelkes csapat minden nap új kalandokba csöppent, miközben játékos és élményszerű formában ismerkedett meg a rendőrség mindennapjaival, a biztonságos közlekedés szabályaival és a felelős állattartás alapjaival.

A programok között igazi különlegességek is szerepeltek: a gyerekek bűnügyi technikai bemutatón próbálhatták ki a kéz- és ujjnyomatvételt, részt vehettek rendőrkutyás bemutatón, megsimogathatták a barátságos állatsimogató lakóit, és kézműves foglalkozásokon adtak szárnyat kreativitásuknak. A kerékpáros-biztonsági foglalkozás során elméletben és gyakorlatban is bővítették tudásukat, majd testközelből láthatták a bevetési egység látványos bemutatóját.
Felülhettek a szolgálati motorkerékpárra, sőt, a természet világát is felfedezhették egy sétán a Sóstó Tanösvényen.
A hét végére a gyermekek nemcsak élményekkel, hanem hasznos ismeretekkel is gazdagodtak, hiszen minden nap bűn- és baleset-megelőzési ajándékokkal térhettek haza – hogy a játék mellett a biztonság is örök útravalójuk legyen. A Csőrmester tábor bebizonyította: a rendőrség világa egyszerre lehet izgalmas, tanulságos és felejthetetlen élmény még a legfiatalabbak számára is.