A MÁV Előre SC egyesületéhez új, profi szakember csatlakozott, és igazgatja a klubot

Szabó György nevét nem kell bemutatni kézilabdás berkekben. A korábbi felnőtt és utánpótlás válogatott játékos, aki aktív pályafutása során bronzéremig jutott a magyar bajnokságban és a Magyar Kupában is a Tatabányával, a civil életben pedig részt vett a Nemzeti Kézilabda Akadémia felépítésében, immáron a székesfehérvári MÁV Előre SC mindennapjait igazgatja. A több nyelven beszélő, sportmenedzser végzettségű szakember Tálos Péter klubelnök invitálására érkezett a királyok városába.
2021.10.21. 07:05 |
A MÁV Előre SC egyesületéhez új, profi szakember csatlakozott, és igazgatja a klubot

"Lehetőségeinkhez képest minél magasabb szinten érjünk el minél több sportsikert. Legyen meg újra az "egy nagy család vagyunk” érzés!"

- Minek köszönhető, hogy csatlakoztál a MÁV Előre SC-hez, milyen kihívást láttál ebben a munkakörben?

- Elnök úrhoz régi jó kapcsolat fűz, nagy tisztelője vagyok, az ő hívó szava nekem garancia volt a magas szintű célokhoz. Tudtam, hogy egy nagymúltú, tradicionális egyesületről van szó, melyet 1909-ben alapítottak. A hagyományok, a dicsőséges múlt kötelez bennünket, hogy olyan szintű munkát végezzünk, ami méltó a klub tekintélyes történelméhez, így amikor Péter megkeresett, gondolkodás nélkül igent válaszoltam.

- Milyen volt a fogadtatás, a kezdeti ismerkedés?

- Nagyon kellemes, mondhatni családi környezet fogadott. Tisztességes, a sportot, a klubot szerető emberekkel ismerkedtem meg. Reményeim szerint hamar átjött, hogy tapasztalatommal, tudásommal, csapatban gondolkodva segíteni szeretnék. Rengeteg feladat van, meghatároztuk a céljainkat, nem unatkozom, nagyon élvezem a munkát.

- A MÁV Előre SC a város legrégebbi sportegyesülete? Visszeszerezheti régi nagy hírét?

- Óriási lehetőséget látok a klubban, nem hallottam még embert, aki negatívan nyilatkozott volna az egyesületről. Erre tudunk alapozni, és nap mint nap azért dolgozunk, hogy az egyesület régi fényében csillogjon, vagy még talán annál is jobban.

- A kézilabda volt a sportod, itt azonban a röplabda a kiemelt. Milyen sajátosságokkal kell szerinted megküzdeni, hogy az előbbiben is az utóbbi sikereit lehessen elérni?

- Röplabdában nagyon jól haladunk, két olyan felnőtt keretünk van női és férfi szinten, amellyel képesek lehetünk az Extraligába jutni. Röplabdában szerényebb költségvetéssel is egészen magas célokat lehet elérni. Ez a kézilabdában a sokszorosa ennek. Ilyen szempontból nem bánom, hogy jelenleg a röplabda áll az élen a szakosztályaink közül.

Milyen lehetőségek rejlenek a MÁV Előre SC röplabdán kívül szakágaiban?

- Az a célunk, hogy minden szakosztály megtalálja számításait, biztosítsuk a feltételeket a nyugodt munkához, illetve céljaik eléréséhez. Van a röplabdán kívül két látványsportágunk, a kézilabda és a futball, ezen kívül van még hét sportágunk, szakosztályunk. Fontos, hogy büszkék legyenek arra, hogy a MÁV Előréhez tartoznak.

- Szakmai sikerek tekintetében mivel lennél elégedett rövid- és középtávon?

- Elsősorban azzal, hogy ha egy szülő behozza hozzánk a gyermekét, aki még nem döntötte el, mit sportoljon, tudjunk neki legalább tíz lehetőséget felvázolni, hogy miben próbálja ki magát. A legnagyobb siker, ha minél több gyermek tartozik hozzánk, akik megszeretik a sportot és kötődnek a MÁV Előréhez. Emellett fontos, hogy legyünk stabilak anyagilag, szakmailag felkészültek. Lehetőségeinkhez képest minél magasabb szinten érjünk el minél több sportsikert. Legyen meg újra az "egy nagy család vagyunk” érzés!

Forrás: MÁV Előre SC