A kórháztűz megfékezéért mondtak köszönetet az ápolóknak és katasztrófavédőknek

Elismeréseket adott át hétfőn a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármester a márciusi kórháztűzben a mentést segítő kórházi dolgozóknak és katasztrófavédőknek. Fantasztikus lélekjelenlétüknek köszönhetően összesen 128 beteget menekítettek ki öt szintről.
2021.07.05. 15:53 |
A kórháztűz megfékezéért mondtak köszönetet az ápolóknak és katasztrófavédőknek

2021. március 11-én hajnalban összesen százhuszonnyolc beteget mentettek ki kórterméből a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház hotel épületében, ennek kapcsán a Székesfehérvár polgármestere fejezte ki elismerését a mentés résztvevőinek.

Mint ismert, 2021 március 11-én az egyik ötödik emeleti kórteremben két mennyezetre függesztett televíziókészülék égett. A helyszínre nagy erőkkel érkeztek ki a székesfehérvári, a sárbogárdi, a pétfürdői és a pusztaszabolcsi hivatásos tűzoltók, akik a  légzőkészülékben a nagy füst miatt az ötödik emeletről és a felette húzódó négy szint füsttel érintett szárnyaiból, valamint a negyedik emelet egy részéről összesen százhuszonnyolc beteget, többségüket betegágyában tolva mentettek ki a kórház dolgozóival, rendőrökkel és katonákkal együttműködve. Az összetett, gyors reagálással a tűz keletkezése után nagyon rövid időn belül minden beteg biztonságban volt a füsttel érintett folyosószárnyakból.

A kórház dolgozói közül Nyakas Eszter, Németh Marianna, Komáromi Ferenc, Juhász Judit és Konczné Eisler Zsuzsa, a katasztrófavédelmi dolgozók közül pedig Krausz Gábor, Réger István, Végh Ádám és Klébert Márton vehettek át emléklapot dr. Cser-Palkovics András polgármestertől és Mészáros Attila alpolgármestertől.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester a Városháza Dísztermében mondott köszönetet a mentésben részt vevő katasztrófavédőknek és kórházi dolgozóknak. A polgármester felidézte azt az éjszakát, amire senki sem számított, és azt a riadalmat, amit kiváltott a tűzeset a koronavírus járvány idején a zsúfolt Szent György Kórházban. A polgármester megköszönte azt a fantasztikus helytállást és lélekjelenlétet, amit a katasztrófavédelem munkatársai és az egészségügyi dolgozók tanusítottak. Elmondta, hogy telefonhívásból értesült a tűzesetről, ami normál körülmények között is emberpróbáló lett volna, a járványhelyzet harmadik hulláma idején pedig különösen az volt. „A mai napot arra szerettük volna szánni, hogy megköszönjük azt a fantasztikus helytállást, amit ki-ki a saját őrhelyén tanúsított. Fogadják úgy, hogy ez a város, a megye és a régió kiemelkedően fontos és meghatározó intézményéhez bármilyen módon kapcsolódók köszönete is egyben!” – fogalmazott a polgármester.

Az ünnepségen Dr. Bucsi László, a kórház főigazgatója elmondta,  hogy március 11-én hajnali háromnegyed három körül érkezett a kórházhoz és azt látta, hogy a kollégái és a katasztrófavédők már mentik a betegeket. Felidézte, hogy egy kikapcsolt állapotban lévő televízió gyulladt ki, fekete füsttel égett a műanyag, a tűzgátló ajtók bezárultak és a füstmérgezéssel kellett a sürgősségire vinni több embert. Elmondta, hogy a "szerencse a szerencsétlenségben" az volt, hogy a Covidra készülve a neurológiai osztályon kiürítettek egy szárnyat és oda tudták menekíteni a betegek egy részét.  

A hivatások szerencsés találkozása volt, amikor a kórházi tűzeset elhárításában a hivatástudat nagyon szépen kidomborodott, fogalmazott Sallai László tűzoltó alezredes, katasztrófavédelmi kirendeltségvezető, kiemelve, hogy a kórházi dolgozók és a katasztrófavédők együtt mentették a betegeket. Hangsúlyozta, hogy a füst által veszélyeztetett betegek száma volt a legmagasabb, ezért az életmentésre és a betegek kimenekítésére kellett a legtöbb energiát fordítaniuk.