A gazdasági és a közösségi élet újraindulásáról volt szó a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület online konferenciáján

A Székesfehérvár fejlődését érintő kihívásokról az önkormányzat számára a COVID 19 alatt és azt követően témakörben tartott videokonferenciát csütörtökön a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület.
2021.06.24. 20:13 |
A gazdasági és a közösségi élet újraindulásáról volt szó a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület online konferenciáján

A gazdagsági és a közösségi élet újraindításáról, valamint a koronavírus-járvány városra gyakorolt hatásairól is szó volt a Székesfehérvár Jövőjéért Egyesület csütörtöki videokonferenciáján. A beszélgetés dr. Cser-Palkovics András rövid tájékoztatójával indult.

Székesfehérvár polgármestere beszámolt arról, hogy az idei évben összességében ugyan kevesebb bevételkiesést okozott a járvány, mint 2020-ban, ám ez az összeg így is milliárdokban mérhető. Az idei évben az jelentett még speciális helyzetet, hogy a kkv-szektornak nyújtott iparűzésiadó-kedvezmény mintegy kettőmilliárd forint bevételkiesést okoz a városi költségvetésben, de szerencsére ez az összeg ottmaradt a helyi vállalkozóknál. A város költségvetése továbbra is stabil, hitelfelvételre nem volt szükség. A polgármester felvázolta, hogy az európai uniós források tekintetében a következő EU-s tervezési ciklusban előreláthatóan 11 milliárd forint érkezik címkézetten Székesfehérvárra.

A járvány harmadik hullámát követően az egyik legnagyobb kihívás a közösségi élet újraindítása. Az a tapasztalat, hogy bár a vendéglátóhelyeken az újranyitás óta beindult az élet, a kulturális intézményekbe, zárt terekbe, színházba nehezebben talál vissza a közönség. Még azok is bizonytalanok, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek. A nyári programok tekintetében lesznek változások a pandémiát megelőző időszakhoz képest a rendezvények nagysága, illetve helyszíne tekintetében is. A legfontosabb kérdés azonban továbbra is az minden területen, hogy lesz-e, és ha igen, ilyen mértékű lesz a negyedik hullám, és milyen korlátozásokat hoz majd.

A gondolatébresztő beszámolót követően a videokonferencia résztvevői megosztották saját területeiken szerezett tapasztalataikat. A beszélgetés során szó volt még a vasutat és közutakat érintő közlekedésfejlesztésről, a változó helyi közösségi közlekedésről, a kórházban zajló nagyberuházásokról, valamint a járvány kapcsán felmerült általános egészségügyi szolgáltatások változásáról, a prevenció erősítéséről és a szűrések gyakoriságának növelése érdekében tervezett lépésekről is.