Érzékenyítéssel és balesetmegelőzéssel folytatódott a Napraforgó Tábor

A látássérültek mindennapjaira érzékenyítő beszélgetéssel és tájékozódási játékokkal, valamint közlekedési ügyességi és bűnmegelőzési feladatokkal folytatódott a Napraforgó Városi Napközis Tábor programja. Ezen a héten több mint 120-an vakációznak a Bregyóban, a hátralévő három turnusra még lehet jelentkezni.
2020.07.30. 13:57 |
Érzékenyítéssel és balesetmegelőzéssel folytatódott a Napraforgó Tábor

A Napraforgó Városi Napközis Táborból további három turnus van hátra, melyre még lehet jelentkezni kizárólag elektronikus úton. További részletek olvashatóak a Városgondnokság honlapján.

Lengyel Zsófia látássérült parasportoló, a Polgármesteri Hivatal esélyegyenlőségi referense visszatérő vendég a Napraforgó Táborban. Számos alkalommal tartott már a gyerekeknek olyan foglalkozásokat, mellyekkel pontosan elmagyarázza és érzékletessé teszi, hogy ő és más fogyatékossággal élő embertársai miként élik meg a mindennapokat, milyen különleges feladatokkal, akadályokkal kell megküzdeniük.

A SZÉP – program (Székesfehérvári Érzékenyítő Program) keretében zajló rendhagyó foglalkozások csütörtökön is folytatódtak a táborban. Zsófia vezetésével a gyerekek ma úgynevezett csörgőkígyó játékot játszottak, bekötött szemmel kellett tájékozódniuk a társaik között, illetve ki lehetett próbálni a látássérültek önálló közlekedéséhez elengedhetetlen fehér botot is.

A Székesfehérvári Rendőrkapitányság munkatársainak vezetésével a táborozók ismét próbára tehették magukat a balesetmegelőzési, közlekedés-ügyességi pályán, de voltak bűnmegelőzési programok is. Volt képes nyomozós játék és közlekedési tábla puzzle, melynek helyes kirakása után a résztvevők megbeszélték, hogy a tábla mit takar. Alsó és felső tagozatosoknak szóló totó is szerepelt a programban. A kicsik többek között olyan kérdésekre keresték a választ, hogy mit kell tennie egy gyereknek, ha a társa lopásra kéri, ha pénzt követel tőle, ha egy teljesen ismeretlen ember ismerősnek jelöli őt a közösségi oldalon, vagy miért nem szabad verekedni és milyen segélyhívó számok vannak. A nagyobbak például a fogalom-magyarázó feladatban megtudhatják, hogy mit jelent a garázdaság, a lopás, az önbíráskodás, a zsarolás, a kényszerítés, a zaklatás és a rongálás.