A 10. jubileumi Nemzetközi Hét lesz a Kodolányi János Egyetemen április 12-16-ig

A Docler Holdinghoz tartozó Kodolányi János Egyetem idén online rendezi meg a Nemzetközi Hetet, melyre a világ minden részéről kapcsolódnak be oktatók: a környező országoktól kezdve, Portugálián keresztül egészen Japánig.
2021.04.12. 08:00 |
A 10. jubileumi Nemzetközi Hét lesz a Kodolányi János Egyetemen április 12-16-ig

Közel negyven előadással várja az egyetem hallgatóit és külsős érdeklődőket egyaránt a 10. jubileumi Nemzetközi Hétre, melyre öt napon keresztül tizenkét országból csatlakoznak neves oktatók.

Az angol nyelvű előadások mellett lesznek német és magyar nyelvűek is globális jelentőségű témákban. Hat nyitott online esemény is része a hétnek, melyekre az egyetem hallgatói mellett bárki csatlakozhat.

Egyik kiemelt előadó Hegedüs Éva, a GRÁNIT Bank elnök-vezérigazgatója, a ’legbefolyásosabb magyar nő’ az üzleti életben a Forbes Magazin idei listáján. A magyar nyelvű előadás témája „A bankszektor digitális evolúciója a bankfióktól a mesterséges intelligenciáig’, mely során a digitális banki modellről lesz szó. Az Európában elsőként bevezetett VideóBank szolgáltatás, az azonnali, digitális kártyaszolgáltatás, a szelfis számlanyitás… csak néhány példa az információs technológia és a pénzügyek találkozására, melyeket mind a GRÁNIT Bank vezetett be elsőként a hazai piacra.

A nyitott órák nemzetközi előadói Oroszországból, Romániából, Albániából, Portugáliából és Japánból csatlakoznak a 10. Jubileumi Nemzetközi Héthez.

Dana Rad (Aurel Vlaicu Egyetem, Románia) a digitális jólét változásaiba vezeti be a hallgatókat. Az újfajta digitális viselkedésekről, kihívásokról és felmerülő problémákról fog beszélni.

Achim Bayer (Kanazawa Seiryo Egyetem, Japán) az erőszak és a jogállamiság kultúrtörténeti elemzésével azt kutatja, hogyan haladhat társadalmunk egy együttérzőbb és békésebb jövő felé?

Iris Klosi (Tiranai Állami Egyetem, Albánia) „A diákok menekülése a közösségi médiába”
témával érkezik.

Mikhail Dyakonov (Orosz Állami Egyetem, Oroszország) az orosz nemzet utópikus örök boldogság kereséséről fog beszélni. Az előadó az orosz történelem során felmerülő utópisztikus elképzeléseken keresztül állítja fel a diagnózist.

Nino Carvalho (IPAM – Marketing School for Business, Portugália) „A következő lépés az ember és a gépek kapcsolatában” címmel tart előadást. Az oktató arra keresi a választ, hogy mi a marketing szakemberek szerepe - az automatizáció, a mesterséges intelligencia és a gyors piaci változások által meghatározott - jelen versenykörnyezetben.

A nyitott előadások pontos kezdési időpontját és a csatlakozáshoz szükséges kódokat a Kodolányi János Egyetem honlapján találja.