-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Megdőlhet a melegrekord
Akár az abszolút magyar melegrekord is megdőlhet a jövő hét elején. A meteorológusok szerint hétfőn és kedden tetőzik a hőség, amikor több helyen 40 fok fölé emelkedhet a hőmérséklet.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
15 éve a keresztény kultúra szolgálatában a Szent István Művelődési Ház
Közel száz éves intézményét 1994-ben vette újra birtokba a Székesfehérvári Egyházmegye és indította el ismét a keresztény kultúra, szellemiség erősítését szolgáló Szent István Művelődési Házat. A régi-új tulajdonos szándéka szerint az intézmény helyet biztosít ma is a katolikus egyház képzési és oktatási tevékenységének, emellett a - Belváros egyik kulturális központjaként - vonzó, érdekes, színvonalas eseményeket kínál az érdeklődőknek.
2010.01.08. 07:57 |
Közel száz éves intézményét 1994-ben vette újra birtokba a Székesfehérvári Egyházmegye és indította el ismét a keresztény kultúra, szellemiség erősítését szolgáló Szent István Művelődési Házat. A régi-új tulajdonos szándéka szerint az intézmény helyet biztosít ma is a katolikus egyház képzési és oktatási tevékenységének, emellett a - Belváros egyik kulturális központjaként - vonzó, érdekes, színvonalas eseményeket kínál az érdeklődőknek. 1903. december 20-án a Katolikus Egyesületi Ház Szent István és Szent Imre terme a páholyokkal és a mellékhelyiségekkel együtt Isten dicsőségére, a magyar haza javára és a keresztény társadalmi élet felvirágoztatására adtk át - írta a korabeli újság.
Az államosítás után a Megyei Művelődési Központ működött az épületben, mígnem 1994-ben a katolikus egyház élt a reprivatizáció által adott lehetőséggel, és újra birtokba vette az akkor közel száz éves intézményt. A régi-új tulajdonos szándéka szerint az intézmény helyet biztosít a katolikus egyház képzési és oktatási tevékenységének, emellett a - Belváros egyik kulturális központjaként - vonzó, érdekes, színvonalas eseményeket kínál az érdeklődőknek. Elsősorban a keresztény gondolkodású emberek látogatják - már csak az ilyen jellegű programok miatt is-, de érvényesülhet itt minden olyan törekvés, amely nem idegen a keresztény szellemiségtől.
Az államosítás után a Megyei Művelődési Központ működött az épületben, mígnem 1994-ben a katolikus egyház élt a reprivatizáció által adott lehetőséggel, és újra birtokba vette az akkor közel száz éves intézményt. A régi-új tulajdonos szándéka szerint az intézmény helyet biztosít a katolikus egyház képzési és oktatási tevékenységének, emellett a - Belváros egyik kulturális központjaként - vonzó, érdekes, színvonalas eseményeket kínál az érdeklődőknek. Elsősorban a keresztény gondolkodású emberek látogatják - már csak az ilyen jellegű programok miatt is-, de érvényesülhet itt minden olyan törekvés, amely nem idegen a keresztény szellemiségtől.
A 15. születésnapot a jubileumi ünnepséget hálaadó szentmisével kezdték, melyet a Barátok templomában Spányi Antal megyés püspök mutatott be. Az ünnepség további a Szent István Művelődési házban folytatódott, ahol a megyés püspök egy a Szűz Máriát és a gyermek Jézussal ábrázoló Madonna képet ajándékozott a művelődési háznak.