Szombaton tartották a Fejér Megyei Szólótáncversenyt a Táncházban

 Harmadik alkalommal szervezték meg szombaton délelőtt a „Mezőföld Virágai - Fejér Megyei Szóló- táncversenyt” a Malom utcában található Táncházban. Az Alba Regia Táncegyesület felhívására közel 60 produkció (egyéni és páros) jelentkezett. A gyermek-, ifjúsági- és felnőtt tánccsoportok táncosai négy korcsoportban mutatkoznak be egyéni és páros kategóriában.
2015.03.21. 13:40 |
Harmadik alkalommal szervezték meg szombaton délelőtt a „Mezőföld Virágai - Fejér Megyei Szólótáncversenyt” a Malom utcában található Táncházban. Az Alba Regia Táncegyesület felhívására közel 60 produkció (egyéni és páros) jelentkezett. A gyermek-, ifjúsági- és felnőtt tánccsoportok táncosai négy korcsoportban mutatkoznak be egyéni és páros kategóriában.
KÉPGALÉRIA a versenyről
 Az Alba Regia Táncegyesület jóvoltából szombaton szervezték meg a III. Mezőföld Virágai Szólótáncversenyt a Malom utcai Táncházban. Gula Miklós néptánc pedagógus kezdeményezésére, három évvel ezelőtt tartották meg az I. Mezőföld Virágai Szólótáncversenyt. A népszerű programra az idén közel 100 fő, 57 produkcióval jelentkezett és a Nemzeti Kulturális Alap Közművelődés és Népművészet Kollégiumának támogatásával.
 A verseny elsődleges célja a korosztályok találkozása és a különböző táncműhelyek bemutatkozási lehetősége, hogy a táncosok felmérjék, hol tartanak, milyen színvonalat képviselnek. A versenyre Fejér megye gyermek-, ifjúsági- és felnőtt tánccsoportjainak táncosait várták a szervezők, akik négy korcsoportban mutathatták be tudásukat, egyéni és páros kategóriában.
 Az eseményen Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata nevében Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a megjelenteket. „Örömteli, hogy Fejér megye számos óvodájában a pedagógusok nagy lelkesedéssel kezdik el tanítani a gyermekeket a néptáncra, mivel ők is érzik ennek a hagyománynak a jelentőségét. A későbbiekben az általános iskolai képzésben ezek a fiatalok tovább folytathatják ezt a tevékenységet, s így válhatnak belőlük profi táncosok. Természetesen nem mindenkiből lehet profi táncos, de őket is megérinti annak a szele, hogy mit jelent egy ilyen táncegyüttesben élni és táncolni. Ez nem csak a technikai lépésekre, a koreográfiára vonatkozik, hanem arra a segítségnyújtásra, értékrendre, jókedvre, közösségi létre és boldogságra, amelyet a tánc képes nyújtani az embereknek” – mondta Brájer Éva, aki köszönetét fejezte ki minden szülőnek, hogy támogatják gyermekeiket, illetve Botos Józsefnek az elmúlt évek hithű munkájáért, melynek jóvoltából a szombati táncverseny is megvalósulhatott.
 A szervezők nem írtak ki kötelező táncanyagot, így csak egy produkciót kellett eltáncolniuk a résztvevőknek, melyet a magyar nyelvterület bármely dialektusából választhattak. A kiírás szerint a bemutatott improvizált tánc az I. korcsoportban 1.5 perc, a többi korcsoportban 2 perc volt. A táncosok produkcióit az Alba Regia Táncegyüttes zenekara, a Galiba zenekar kísérte. A versenyszámokat kéttagú zsűri értékelte, az országosan is elismert Fejér Erika és Taba Csaba személyében. A szakmai grémium kategóriánként 2 fiú és 2 lány számára ítélte oda a „Mezőföld Virága” szólótáncosi díjat. Külön elismerést kaptak a legjobb mezőföldi előadók is. További érdekesség, hogy a Malom utca 6. szám alatt található Táncház idén ünnepli 20. születésnapját, ennek keretén belül egész hetes, jubileumi rendezvénysorozatot hirdetnek meg április 20-tól egészen 26-ig.