Reagálás Horváth Aladár és Márton Roland székesfehérvári sajtótájékoztatóira

 Horváth Aladár által Fehérváron tartott sajtótájékoztató kapcsán fontos leszögeznünk, hogy a város önkormányzata július 22-én, a város honlapján ismertette szakmai álláspontját, és az abban foglaltakat továbbra is fenntartja. A szociális bérlakások ügyében indított eljárásokban az Önkormányzat – a különböző hatóságok által indított vizsgálatok megállapításai szerint is – minden vonatkozó jogszabályi előírásnak megfelel, és meg fog felelni a jövőben is, minden vizsgálatra nyitottak vagyunk.
2016.07.27. 15:39 |
Horváth Aladár által a mai napon, Székesfehérváron tartott sajtótájékoztató kapcsán fontos leszögeznünk, hogy Székesfehérvár Önkormányzata július 22-én, a város honlapján ismertette szakmai álláspontját, és az abban foglaltakat továbbra is fenntartja. A szociális bérlakások ügyében indított eljárásokban az Önkormányzat – a különböző hatóságok által indított vizsgálatok megállapításai szerint is – minden vonatkozó jogszabályi előírásnak megfelel, és meg fog felelni a jövőben is, minden vizsgálatra nyitottak vagyunk.
Az Önkormányzat szakmai állásfoglalását ITT olvashatja!
Ilyen lakásokat alakított ki a város önkormányzata a korábbi években elhíresült Hosszúsétatér 64-ből.
Horváth Aladár által a mai napon, Székesfehérváron tartott sajtótájékoztató kapcsán fontos leszögeznünk, hogy Székesfehérvár Önkormányzata július 22-én, a város honlapján ismertette szakmai álláspontját, és az abban foglaltakat továbbra is fenntartja. A szociális bérlakások ügyében indított eljárásokban az Önkormányzat – a különböző hatóságok által indított vizsgálatok megállapításai szerint is – minden vonatkozó jogszabályi előírásnak megfelel, és meg fog felelni a jövőben is, minden vizsgálatra nyitottak vagyunk. A lakásokkal kapcsolatos döntéseket a Gazdasági Szakbizottság minden esetben a szociális bérlakás-koncepció alapján hozza meg. Ebben évek óta teljes konszenzus van a különböző politikai oldalak között Székesfehérváron. Ez tükröződik Márton Roland, a Közgyűlés MSZP-DK-Együtt frakciójának frakcióvezetője által, a mai napon tett nyilatkozatból is, melyben a baloldali politikus kiállt az Önkormányzat szakmai gyakorlata mellett.
Ilyen állapotok voltak a Széchenyi utca 76-os szám alatt.
Márton Roland, a Közgyűlés MSZP-DK-Együtt frakciójának frakcióvezetője által tett nyilatkozat az alábbiakban olvasható: "Szerintünk ebben az ügyben álságos a feszültség szítása Székesfehérváron. Ellenzéki vezetőként is állíthatom, hogy a szociális bérlakás-koncepciót részben a Magyar Szocialista Párt dolgozta ki és konszenzusban fogadtuk el a Közgyűlésben. Nyugat-Európa-i és a hazai szakmai sztenderdek alapján került kidolgozásra, a lakások objektív értékmérő alapján kerülnek kiosztásra, szem előtt tartva az igazságosság és az egyenlőség elvét. Ezért van az, hogy maximum 5 évre, esetleg +2 évvel meghosszabbítható időtartamra adható. Rengetegen várnak szociális bérlakásra és a sorban állók csak úgy tudnak a hozzájutni ehez az átmeneti szolgáltatáshoz, ha van rotáció és folyamatosan van felszabaduló lakás. Mindezt a hivatal korrekten intézi a Városházán, mindenfajta jogszabály, alkotmányos követelmény betartásával. Ezért sajnálatos az, ami a napokban Fehérváron történik, hogy Horváth Aladár úr, egy roma budapesti vezető egy roma ügyet csinál a fehérvári szociális bérlakás helyzetből és alaptalanul rágalmazza a várost és a Közgyűlést."  - hangsúlyozta  Márton Roland, a Közgyűlés MSZP-DK-Együtt PM frakciójának frakcióvezetője.
A Palotai utca 13-as szám alatti szegregált telep, melyet szintén megszűntetettt a város és emberi életre alkalmas otthonokat biztosított a korábbi lakóknak.
"A szociális bérlakásokkal történő gazdálkodás korrekt. Növekszik a dolgozói szegénység a városban, ezért nagy a nyomás ebben az ügyben az önkormányzaton, a közösségi tulajdonon. A város nem fog tudni minden igényt kielégíteni, ehhez igazából a fizetések emelésére lenne szükség, hogy lehetőleg jóval több munkahellyel rendelkező székesfehérvári tudja megoldani önerőből a lakhatását." - tette hozzá. 
Ezt hagyták maguk után a Móri út 8-ból önkormányzati lakáska kiköltöztetett családok.
"A szociális bérlakáson kívül vannak más olyan ellátási lehetőségek, lakhatási támogatások a városban, amit akár a szociális bérlakásból kikerülők, vagy éppen a várakozók igénybe tudnak venni, és ezzel a jövedelmükből fedezhetetlen költségeiket csökkenteni tudják. Székesfehérvár mozgástere ebben korlátozott. Lehetne erre többet költeni, de igazából a város ezt nem fogja tudni megoldani. A valódi megoldást a fizetések emelése jelenti. Az biztos, hogy ebben az ügyben alaptalan rágalmazásra és rasszista kiszólásokra teljesen feleslegesen kerül sor. Székesfehérvárnak ilyen magatartásra nincsen szüksége.” - fogalmazott Márton Roland.