-
Karácsonyi fúvóskoncert
December 21-én 17 órára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termébe várják a zenebarátokat a Székesfehérvári Fúvószenekar karácsonyi koncertjére. Vezényel Szebik Máté és Hámori János. A belépés díjtalan, de adományokat köszönettel elfogadnak.
2025.12.15. -
JAZZ50 Fehérváron
Öt évtized történetei, emberei és hangjai elevenednek meg december 17-én, szerdán 18 órától a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ Fürdő sori épületében, ahol különleges esttel emlékeznek a fehérvári jazzélet 50 évére, valamint annak meghatározó alakjára, Márkus Józsefre.
2025.12.15. -
Máltai és magyar dallamok
Egy különleges, karácsonyváró koncert erejéig külföldi vendégekkel egészült ki a Vox Mirabilis Kamarakórus. A Jézus Szíve templomban rendezett hangverseny vendége a Cantilena Malta Ensemble volt, akik Máltáról érkeztek Székesfehérvárra.
2025.12.15. -
Megnyílt H2L új tárlata
Albert Einstein, Elvis Presley és Marilyn Monroe is látható többek között Hegedűs 2 László legújabb kiállításán. A H2 Archívum Computer Coontact elnevezésű tárlat az Új Magyar Képtárban nyílt meg.
2025.12.15.
Tábor helyett Edda találkozó kezdődött Agárdon a Pop Strandon
A régi Edda táborok emlékét idézik fel július 7-11. között az Agárdon a Pop Strandon. Az Edda napok ideje alatt lesz közönségtalálkozó, illetve két koncertet is adnak július 8-án és 9-én. A szervezők elmondása szerint az EDDA tábor közönségét a '90-es évek új zenei hullámai más vágányra térítették és így már csak egy négy napos találkozóra van igény.
Nem tévedés, több mint huszonöt év telt el azóta, hogy az első Edda dal először csendült fel és húsz éve már, hogy öt miskolci srác Edda művek néven elindult meghódítani a rock világát. A zenekar nevében a "művek" szó Miskolcot, a tipikus kelet-magyarországi iparvárost szimbolizálja, ahol az együttes pályafutását kezdte.
Első lemezük 1980-ban jelent meg, és egy csapásra ismertté és népszerűvé tette a zenekart. Azóta már a 26. Edda-lemez jelent meg a piacon. Népszerűségük ma is töretlen, melyre az egy gyémánt, a két platina és számos aranylemezük a legjobb bizonyíték. Az évente több, mint száz alkalommal színpadra lépő Edda művek zenéje az energikus előadásmód lendületével az élő koncerteken válik igazán jellegzetessé, megnyerővé. A "Fire and Rain" című angol nyelvű albumukkal még szélesebb hallgatótábort sikerült megszólítaniuk.
Bár a 25 év alatt az Edda műveket sem kerülték el a tagcserék és a tragédiák a zenekar lelke, akiben mindig és mindenütt ott dobogott az Edda-szív, mindvégig állta a frontot, s újrateremtve tovább vitte az elsősorban általa megteremtett eddás vonalat.