A Nők Történelmének hónapja - Nádorfi Gabriella munkásságára emlékeznek

A Szent István Király Múzeum Régészeti Örökségvédelmi és Tudományos Osztálya csatlakozott A Nők Történelmének hónapja nemzetközi eseményhez. Így ebben a hónapban a nők régészetéről oszt meg érdekességeket, valamint a múzeum kiemelkedő női kutatóiról is megemlékeznek. Kedden Nádorfi Gabrielláról készítettek egy tablót.
2021.03.24. 06:17 |
A Nők Történelmének hónapja - Nádorfi Gabriella munkásságára emlékeznek

Ebben a hónapban a #womenshistorymonth keretein belül olyan női régészek előtt tiszteleg a Szent István Király Múzeum, akik munkásságukkal tovább gazdagították Fejér megye régészeti múltját. Az összeállított tablók csak töredékét tudják visszaadni az adott személy tevékenységeinek (ásatásvezetői feladatok, jelentősebb feltárási eredmények), mégis figyelemfelkeltő szerepet tölthetnek be széles körben.

Nádorfi Gabriella régészként 1974 és 2018 között dolgozott a Szent István Király Múzeumban.

Ásatásokat, leletmentéseket végzett a megye területén, részt vállalt a múzeum szakhatósági feladatainak ellátásában, ellenőrizte a megye védett területeit, kiállításokat rendezett. Klasszika archeológusként elsősorban a megyei, illetve gorsiumi feltárásokban vett részt, tudományos munkássága is főként ehhez a korhoz kapcsolódott. 2014-ben szervezte és lebonyolította „A Seuso-kincs Székesfehérváron” című kiállítást, amely országos hírt és elismertséget hozott a Szent István Király Múzeumnak. Vezetésével valósult meg a Gorsiumi Régészeti Park felújítása és az ott bemutatott Pompei kiállítás is.

Pályája során sokat tett a székesfehérvári Nemzeti Emlékhely ügyéért.

Részt vett a tervezett Látogatóközpont és a kőgyűjtemény áthelyezésének előkészítésében, valamint az új kiállítás tervezésében is. Szakmai munkájának, elhivatottságának méltó elismeréseként Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2015-ben Érdy János Emlékérmet adományozott Nádorfi Gabriella számára.