Még három alkalommal láthatja a közönség a Rómeó és Júlia balettet

Májusban még egy alkalommal - május 27-én hétfőn 18 órától - majd júniusban még két alkalommal láthatja a közönség a Székesfehérvári Balettszínház Rómeó és Júlia című előadását, amely neves nemzetközi alkotók közreműködésével valósult meg és május 12-én vasárnap mutatták be.

2019.05.22. 07:29 |
Még három alkalommal láthatja a közönség a Rómeó és Júlia balettet

További előadások: május 27., hétfő 18 óra, június 19., szerda 19 óra, június 21., péntek 19 óra

A rendező-koreográfus Egerházi Attila számára a Rómeó és Júlia alapvetően a szeretet, azon belül a szerelem, továbbá a félelem, annak egyik legerősebb megnyilvánulási formája, a gyűlölet, a meg nem értés, valamint az emberi gyarlóság és emelkedettség drámája. A darabot kettős szereposztással viszi színre a város balettszínháza: Júliát Cristina Porres Mormeneo és Dusana Heráková táncolja, Rómeó szerepében Fernando Gabriel Luis Luis és Dávid Janík látható. A társulat tagjai mellett vendégek, a fehérvári táncélet ismert szereplői és ifjú tehetségek is szerepet kaptak a darabban.

Jegyértékesítés: Alba Regia Szimfonikus Zenekar pénztára (Vörösmarty Színház, Fő utca 8.) +36 70 509 88 05, jegyiroda@arso.hu (Diák- és nyugdíjasjegy csak személyesen vásárolható). Online jegyértékesítés: www.jegy.hu/program/103813

A Hamlet mellett Shakespeare legismertebb és legtöbbet játszott darabja a két ellenséges veronai család gyermekeinek szerelmét bemutató mű, a Rómeó és Júliában örök érvényű gondolatok és emberi viszonyok, az érzelmek legszélesebb skálája jelenik meg.

A produkció neves nemzetközi alkotók közreműködésével valósult meg: a díszlet- és fényterv a holland Loes Schakenboes, a világ egyik legkeresettebb táncszínházi látványtervezőjének munkáját dícséri, míg a jelmezeket az ugyancsak holland Bregje van Balen tervezte.

A tragikus kimenetelű, a drámát vígjátéki elemekkel is színező történet az elmúlt ötszáz évben számtalan feldolgozást ért meg. Készült belőle film, musical és zenemű is – balettszínpadon 1785-ben beszélték el először a tánc nyelvén. A dráma egyik legnépszerűbb megzenésítése Prokofjev balettje, amelyet 1936-ban írt a Leningrádi Opera felkérésére, és 1938-ban, Brünnben mutatták be először.