Hazai finanszírozású program indult a hajléktalanokért

A Kríziskezelő Központ a Hajléktalanokért Közalapítvány támogatásával komplex programot valósít meg, melynek elsődleges célkitűzése az utcán élő hajléktalan emberek integrációjának elősegítése. A program életminőséget javító további szolgáltatásokat is nyújt a résztvevőknek, így gyógyszertámogatást, gyógyászati segédeszközöket, kerékpárhasználatot, élelmiszert, alsó és felső ruházat biztosítása. A „Vissza az utcáról” programba 15 fő hajléktalant vontak be.
2012.08.03. 09:32 |
A Kríziskezelő Központ a Hajléktalanokért Közalapítvány támogatásával komplex programot valósít meg, melynek elsődleges célkitűzése az utcán élő hajléktalan emberek integrációjának elősegítése. A program életminőséget javító további szolgáltatásokat is nyújt a résztvevőknek, így gyógyszertámogatást, gyógyászati segédeszközöket, kerékpárhasználatot, élelmiszert, alsó és felső ruházat biztosítása.
 
A „Vissza az utcáról” programba 15 fő hajléktalant vontak be, közülük az elsődleges célcsoportba 10 fő, a másodlagos célcsoportba pedig 5 fő tartozik. Az elnyert támogatási összeg 5 millió 266 ezer forint, a 2013 január 15-ig tartó program teljes időtartama tíz és fél hónap. A program elsődleges célcsoportja azok a Székesfehérvár közigazgatási határán belül élő hajléktalanok, akik éjszakáikat utcán, közterületen illetve lakás céljára alkalmatlan épületekben, építményekben töltik. Másodlagos célcsoportja pedig a Kríziskezelő Központ átmeneti szállásain lakók.
 
A megvalósítás első szakaszában a férfi és a női átmeneti szállón intézményi férőhelyeket szabadítottak fel: három főt idősotthonba helyeztek, két fő lakhatását pedig támogatták. Helyükre négy utcán élő férfit és egy nőt tudtak felvenni. Ezt követően a férfi átmeneti szállón ún. „befogadó szobát” alakítottak ki a tartósan közterületen élők speciális igényeire reagálva. Emellett további négy utcán élő hajléktalan embert 7 hónapon keresztül lakhatási támogatásban részesítettek, egy főnek pedig hasonló időtartamban támogatták a rehabilitációját. A programban szociális munkások mellett pszichiáter, pszichológus segítette az integráció folyamatát. A komplex program életminőséget javító további szolgáltatásokat is nyújt a résztvevőknek, így gyógyszertámogatást, gyógyászati segédeszközöket, kerékpárhasználatot, élelmiszert, alsó és felső ruházat biztosítása.