Guruló Műhely-hálózat - óriás kerekesszék az Alba Pláza Civil Pontjánál

 A Guruló Műhely-hálózatot működtető Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja hét ismert embert kért fel egy jótékonysági összefogásra. Ennek keretében egy-egy óriás kerekesszék készült, amik most országos körútra indultak. A Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja a fehérvári Guruló Műhellyel, az Esélyek Házával és a Civil Szervezetekkel összefogva ezzel kívánja felhívni a figyelmet a mozgássérült emberek mindennapjait megkönnyítő műhelyhálózatra.
A cikkben VIDEÓ található!
2011.12.16. 09:57 |
 Óriás kerekesszék érkezett Székesfehérvárra az Alba Plaza Civil Pontjához. A Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja a fehérvári Guruló Műhellyel, az Esélyek Házával és a Civil Szervezetekkel összefogva ezzel kívánja felhívni a figyelmet a mozgássérült emberek mindennapjait megkönnyítő műhelyhálózatra.
 
 A kampány eszközéül szolgáló óriás kerekes székek Herendi Gábor filmrendező tervezésében készültek, melyhez hét sztárkövet, köztük Till Attila műsorvezető és Zsédenyi Adrienn énekesnő adták az inspirációt. Az összefogás célja, hogy a megfelelő segédeszközök megismerésével, igénybevételével a mozgássérült emberek is a társadalom aktív tagjaivá válhassanak, mondta Császár Attila a fehérvári Guruló Műhely vezetője, aki hozzátette azt is, hogy fel kéne nőnie a társadalomnak ahhoz, hogy mozgássérült embertársainkat a megfelelő bánásmódban részesítsük.
 
 A Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja, mint az országban egyedüli rehabilitációs központként működő intézmény, azon dolgozik, hogy a mozgássérült emberek a sérülést, balesetet, illetve az orvosi rehabilitációt követően visszaszokjanak hétköznapi környezetükbe - mondta Gyulai Dávid a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központjának hálózati referense. Továbbá elmondta, hogy a figyelem-felhívó kampánnyal a személyre szabott segédeszközöket próbálják népszerűsíteni a mozgássérült emberek körében.
 
 Az Esélyek Háza kezdettől fogva együtt működik a fehérvári Guruló Műhellyel, mely európai szinten egyedülálló szolgáltatáscsomagot nyújt a mozgássérültek számára, mondta Márton Zoltán az Esélyek Háza igazgatója.
 
 A mozgássérült emberek társadalmi megítélése az elmúlt években javult, noha még mindig gyakori az előítélet, valamint a bizonytalan hozzáállás az ép emberek részéről, mondta Tarsoly Márta a Vörösmarty Rádióban, aki kerekes székesként nap mit nap átéli az ezzel járó problémákat. Hangsúlyozta, hogy a székesfehérvári Alternatíva Mozgássérült Egyesület azon dolgozik, hogy az iskolákban esélyórák keretén belül tanítsák meg a felnövekvő generációt fogyatékossággal élő embertársaik elfogadására.