„Ennek a városnak lelke van!” - a tetoválóművész, aki mozgóképet is készít

Arany Gold Zoltán számára az alap a család és a szülőváros. Jellegzetes figurája szinte kamaszkora óta hozzátartozik a fehérvári művészvilághoz: számos kiállításon, fesztiválon vett már részt szervezőként vagy résztvevőként. Művészi alkotásai nemcsak vászon- és papíralapúak, hiszen elismert tetoválóként sokan keresik fel stúdiójában.
2019.06.21. 06:47 |
„Ennek a városnak lelke van!” - a tetoválóművész, aki mozgóképet is készít

– Mit jelent számodra Székesfehérvár?

Csupa „itt”-et. Szeretek itt élni, mert itt születtem, itt a családom, itt vannak a barátaim. Szeretem az épületeit, a falait, az embereit...

– Mi az a hangulat, ami leginkább megfog?

Egy városnak lelke van. Ha sétálsz az utcán, érzed a rezdüléseit. Engem például megborzongat a tény: ez a ház pontosan ugyanitt állt ötszáz évvel ezelőtt is. Lehet, hogy egy kicsit más volt a színe, de a kövei pontosan itt voltak. Ez a tény összeköt azokkal az emberekkel, akik még rajtam kívül erre jártak-keltek az idők folyamán.



– Mi a kedvenc helyed a városban?

Nincs egyetlen kedvenc helyem, de szeretem a Pelikán Galériát, ahol a Fehérvári Művészek Társaságával számos kiállításon vehettem részt…, vagy például a Szent Anna-kápolnát, mely a város egyetlen épen maradt középkori épülete, gótikus műemléke. 2016 óta megrendezésre kerül a FIN (Fehérvári Irodalmi Napok), Czinki Feri szervezésében.

A FIN egyik különlegessége, hogy olyan helyszíneket próbál bemutatni, amelyek év közben nem, vagy csak ritkán látogathatók, és így sok fehérvári számára is ismeretlenek. Tavaly így jutottunk be a Szent Anna-kápolnába, ahol Jónás Vera adott szólókoncertet. Szépen felújított, fantasztikus hely, jó akusztikával. Bátran ajánlom mindenkinek: gyertek, nézzétek meg, mert csodálatos! Úgy tudom, hogy be kell jelentkezni a megtekintéséhez. Örülnék a folytatásnak, mert sajátos ­atmoszférája miatt kiváló ez a hely a finom zenék számára.

– Szíved csücske program?

Van egy kulturális egyesületünk, a Méh­­KasAula: a fényfestéseken kívül évente két rendszeres programunk van, az egyik a Fehérvászon Függetlenfilm Fesztivál ősszel, ahol a Fehérváron élő vagy a városhoz kötődő filmes alkotók munkáit mutatjuk be, valamint az adott év legjobb rövidfilmjeiből válogatunk a MAFSZ országos függetlenfilm fesztiváljáról. Szeretem ezt a közeget, időnként magam is készítek rövidfilmeket. Mivel ritka vendég a moziban a rövidfilm, így ennek a műfajnak ez hiánypótló lehetőség.

A másik programunk a Jam-Bory-Vár, ami a Fehérvári Kortárs Művészeti Fesztivál egyhetes programsorozatát zárja a fesztivál utolsó napján. A Bory Jenő által épített vár amúgy is varázslatos hely, a fesztiválkor viszont még izgalmasabb. Már a bejárat melletti Napsugárkertben indulnak a programok a gyerekeknek, aztán a vár minden zugában történik valami. Hagyománya van annak, hogy jó idő esetén az ideérkező 800-1000 látogató a Százoszlopos udvar gyönyörű kertjében a fűben heverésszen, piknikezve zenét hallgasson. A különféle árkádok alatt más-más zenék szólnak: itt egy dj, ott egy zenekar játszik, amott egy kiállításmegnyitó zajlik éppen a Vagyóczky teremben, a Heti Betevő pedig finomságokkal várja a közönséget. Az egésznek van egy izgalmas íze, amitől a Jam-Bory-Vár program igazi kuriózum lesz. Fel-le jönnek az emberek a tornyokban, este nézik a tűztánc-színházat vagy a fényfestést, régi ismerősök futnak össze, spontán beszélgetések alakulnak. Szóval ez egy nagyon jó cucc.