-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Zenés tanévnyitó a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskolában
Csütörtökön délután tartották a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola tanévnyitóját a Szent István teremben. Az iskola igazgatója Tóka Szabolcs mellett a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és alpolgármester-asszonya Boldizs Kálmánné is részt vett az évnyitón. A polgármester büszkén emlékeztetett arra, hogy Székesfehérváron már 1913 óta működik zeneiskola. Ma a művészeti középiskolával együtt mintegy 800 növendék jár a zeneiskolába. A tanévnyitón ott volt Gregor József Kossuth díjas operaénekes, aki az iskolaigazgató zongorakísérete mellett énekelt, hallhattunk trombitaszólót és természetesen játszott az Ifjúsági Fúvószenekar is. (képek az évnyitóról itt)
Csütörtökön délután tartották a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola tanévnyitóját a Szent István teremben. Az iskola igazgatója Tóka Szabolcs mellett a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és alpolgármester-asszonya Boldizs Kálmánné is részt vett az évnyitón. A polgármester büszkén emlékeztetett arra, hogy Székesfehérváron már 1913 óta működik zeneiskola. Ma a művészeti középiskolával együtt mintegy 800 növendék jár a zeneiskolába. A tanévnyitón ott volt Gregor József Kossuth díjas operaénekes, aki az iskolaigazgató zongorakísérete mellett énekelt, hallhattunk trombitaszólót és természetesen játszott az Ifjúsági Fúvószenekar is. (képek az évnyitóról itt)
Az iskoláról:
A Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola Székesfehérvár történelmi belvárosának szívében található. A város minden pontjáról és vidékről is könnyen megközelíthető. Az intézmény 90 évvel ezelőtt kezdte meg működését, ma már meghatározó szerepe van a város zenei életében. Az iskola összetett:
- alapfokú művészetoktatási intézmény 12 évfolyammal
- zeneművészeti szakközépiskola, nappali rendszerű, általános műveltséget megalapozó iskolai oktatás
- nappali rendszerű, szakképesítés megszerzésére felkészítő iskola
- szakképesítés megszerzésére felkészítő iskolarendszerű felnőttoktatás
A zeneiskola megalapozza a művészi kifejező készségeket, illetve előkészít, felkészít a szakirányú továbbtanulásra. Legfőbb feladata az értékes zene megszerettetése, a hangszeres és énektechnikai készség kialakítása, a zenei élet iránti érdeklődés felkeltése, a rendszeres zenehallgatásra, zenei tárgyú könyvek, művek olvasására való ösztönzés, a társművészetek iránti nyitottság megalapozása. A zeneiskola célja és feladata a kiemelkedő tehetségek zenei pályára orientálása, illetve felkészítése a szakirányú továbbtanulásra is. Mind a zeneiskola mind a középfokú zeneoktatás terén legfőbb feladatunknak a zene iránti fogékonyság, a zeneszeretet elmélyítését tartjuk. Növendékeink az örömre, a változó világra nyitottabbakká válnak a zene segítségével. Az együttmuzsikálás megkönnyíti az alkalmazkodást, a közös élmények hatására barátságok, igaz és értékes emberi kapcsolatok alakulnak ki. Alapelvünk a gyermekközpontú oktatás. Célunk olyan iskola kialakítása, ahol a tanulók jól érzik magukat. Alapfeladatnak tekintjük a tanítás, oktatás mellett a teljes személyiség nevelését, alakítását.