Virtuális örökbefogadási program a Vadmadárkórházban

Baglyok, csókák, varjak, galambok, héják, sasok – csak pár madárfajta, amelyeknek sérült példányairól élethosszig gondoskodik a Vadmadárkórház. Új, virtuális örökbefogadási programjuk keretében számukra keresnek gazdikat egy évre. A kis védenceket a Facebookon ismerhetik meg az örökbefogadni vágyók.
2020.06.05. 10:54 |
Virtuális örökbefogadási program a Vadmadárkórházban

Egész évben rengeteg madár érkezik a fehérvári és sukorói Vadmadárkórházba, akiket sajnos a sérülésük miatt nem lehet többé visszaengedni a természetbe. Ezekben az esetekben az intézmény vállalja azt a feladatot, hogy élethosszon át gondoskodjon a röpképtelen, vagy egyéb sérülést szenvedett állatokról. Helyet biztosítanak nekik, ahol jól érezhetik magukat, és megfelelő élelemmel látják el őket. Ez a feladat azonban a beteg, sérült madarak kezelése mellett tekintélyes összegeket emészt fel. A tartósan sérült madaraik között vannak védettek és nem védettek egyaránt.

A kórház működését az önkénteseik azzal is segítik, hogy a nem védett fajokat ténylegesen örökbe fogadják.

Röpdéket építenek nekik otthon és gondozzák őket. De más a helyzet a védett madarakkal: őket nem viheti haza senki, nekik a kórházban kell leélniük életük további részét. Ők is érdemelnek gazdit, nemde?

Ezért is találta ki az új támogatási lehetőséget, a virtuális örökbefogadási programot a Vadmadárkórház: a program keretében bárkinek lehet saját virtuális madara, akit patronálhat. A felajánlott összeggel az örökbefogadók madaruk etetését támogathatják egy évre. Természetesen egy madárnak csak egy virtuális gazdija lehet 1 évre, a jelentkezési sorrendnek megfelelően. Az örökbefogadó támogató kap egy ajándékcsomagot a madara képével és egy örökbefogadói oklevelet, valamint személyesen teheti ki névtábláját a madara mellé egy látogatási nap keretében, hogy mostantól ő lett, ha virtuálisan is, a gazdija.

Jelenleg a kórház területén lakó tartósan sérült madarak száma olyan nagy, hogy a virtuális gazdira várókat a Vadmadárkórház hétközben egyesével mutatja majd be a Facebook-oldalán, örökbefogadási díjukkal együtt.

Fehérvári színes

  1. Nyitott Piacok napja

    A Városi Piac idén is tartalmas programokkal csatlakozik a Nyitott piacok napja országos rendezvényhez. Szőlőpréselés, galambász-bemutató, előadás a tudatos vásárlásról és kóstolók is várják a Városi Piacra érkezőket szeptember 20-án, pénteken 5 és 18 óra között.

    2024.09.18.
  2. Folytatódik az előadássorozat

    Folytatódik a Finnország oktatási rendszeréről szóló előadássorozat a Vörösmarty Mihály Könyvtár Pedagógiai Részlegén. A második programot szeptember 19-én, csütörtökön rendezik, majd szeptember 23-án és 30-án is lesz egy-egy előadás. Ugyanitt szeptember 30-ig kiállítás is látható Tanárok Finnországból címmel.

    2024.09.18.
  3. Támogatják az állatvédelmet

    A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány és a fehérvári Continest Technologies Zrt. összefogott, hogy fenntartható módon készült kutyaházakat adományozzon állatvédő szervezetek számára. Az idei program célja, hogy 2024 év végéig 25 magas minőségű kutyaházat juttassanak el a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány idei Állatvédelmi Szakmai Díjazottjai által kiválasztott szervezetekhez.

    2024.09.18.
  4. Braille-írás a könyvtárban

    Szinte mindenki hallott róla, de hogy pontosan hogyan működik a milliók életét megváltoztató Braille-írás, az még mindig sokaknak rejtély. A domború pontokon alapuló írásrendszert ismerhetjük meg jobban szeptember 18-án a Mészöly Géza Utcai Tagkönyvtárban. A Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesületének szemléletformáló programja 14 órakor kezdődik.

    2024.09.18.