Versennyel avatták az ARAK új otthonát

 A Sóstói Stadion rekonstrukciója során a létesítmény új főlelátóval gazdagodott, azonban a labdarúgók játékterét övező atlétikapálya olyannyira megsérült az építkezés során, hogy balesetveszélyessé vált. Az ARAK atlétái éveken át voltak kénytelenek ilyen rossz és veszélyes körülmények között dolgozni, hiszen nem volt hova költözniük. Egészen 2006 nyaráig. A stadion edzőterei mögött felépült az a minden igényt kielégítő, a nemzetközi szabványok alapján hitelesített atlétikapálya, mely Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával, 170 millió Forintos beruházással valósult meg.
2006.09.23. 22:27 |
atletikapalya2006_01.jpg A Sóstói Stadion rekonstrukciója során a létesítmény új főlelátóval gazdagodott, azonban a labdarúgók játékterét övező atlétikapálya olyannyira megsérült az építkezés során, hogy balesetveszélyessé vált. Az ARAK atlétái éveken át voltak kénytelenek ilyen rossz és veszélyes körülmények között dolgozni, hiszen nem volt hova költözniük. Egészen 2006 nyaráig. A stadion edzőterei mögött felépült az a minden igényt kielégítő, a nemzetközi szabványok alapján hitelesített atlétikapálya, mely Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával, 170 millió Forintos beruházással valósult meg.

 A nyolcsávos, 400 méteres, műanyagborítású futópálya távolugrógödröket, magasugró- és rúdugró-állomásokat, dobóketreceket ölel körül. Az atléták sportszereket, a versenyrendezéshez szükséges eszközöket is beszereztek a beruházás keretében. A jövő évben egy raktárral, és kiszolgáló helyiségekkel rendelkező épület is felépül a pálya mellett.
Szeptember 22.-én délután szép számú nézősereg gyűlt össze az atlétika-stadion lelátóin, hiszen ekkor került sor az ünnepélyes pályaavatóra, melyen Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere, és Elbert Gábor, az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára vágták át a díszszalagot.

 „Székesfehérvár sportváros. Büszkék vagyunk sportolóinkra, és nem csak az élsportolókra, de az utánpótlás és a tömegsport képviselőire is. Volt egy adóssága a városnak a híres atlétáival szemben, mégpedig hogy nem volt egy jó atlétikapályája. Ami rendelkezésre állt, már nem volt megfelelő eredményes szakmai munka végzésére. Ez az új pálya teljesen önkormányzati erőből, városi beruházással épült. Itt lehet majd nemzetközi versenyeket rendezni, de nyitva áll minden fehérvári számára is.” – hangsúlyozta Warvasovszky Tihamér, polgármester.

 ”Sajnálom, hogy Tölgyesi Ferenc az ARAK első elnöke mindezt nem élhette meg, de biztos vagyok benne, hogy fentről velünk együtt örül.” – fogalmazott Hirt Károly, az ARAK elnöke. – „12 éve vártunk erre a pillanatra. 12 év nem kis idő, és most nagyon örülünk, mert e mögött a pálya mögött a kiváló versenyeredmények vannak. A polgármester, a város, a képviselő testület, a Sportbizottság úgy látták, hogy érdemes erre a sportágra áldozni, és számára méltó körülményeket teremteni. Nem csupán egy atlétikapálya ez az új létesítmény, hanem egy olyan minőségű pálya, mely versenyek rendezésére is alkalmas, így ezen felbúzdulva az ARAK meg is pályázta a jövő évi felnőtt Országos Bajnokság rendezését. A pálya a diáksport otthona is lehet, ide bárki bejöhet mert ez a stadion nem csak az ARAK-nak készült.”- mondta Hirt Károly.

 Az avatóünnepség után aztán viadallal vették birtokba az Alba Regia Atlétikai Klub versenyzői új otthonukat. A házigazdák meghívásos versennyel köszöntötték a sportág fehérvári történetének új fejezetét, Debrecenből, Szombathelyről, és Budapestről érkeztek atléták a Sóstó mellé. Az ARAK legjobbjaival – például Listár Nikivel, Nyusa Vikivel – rajthoz álltak a sprinter lányok 100 és 200 méteren, versenyeztek a gátfutók 100 méteres távon, ádáz küzdelmet vívtak a hármasugró lányok, vagy éppen az ország legjobb magasugrói. A kisebbek 600 méteren versengtek, az általános iskolások pedig szembeváltóval mérték össze gyorsaságukat.