Természetesek, szerethetőek, jó hozzájuk érni - podcast az élő népművészetről

A valóságos, kézzel készített emberi munkák természetesek, szerethetőek, jó hozzájuk érni. Az Élő Népművészet regionális kiállításában láthattuk és tapasztalhattuk meg, mit jelent valóban élővé tenni a hagyományt, és nem egy vitrinbe vagy polcra, puszta dísznek szánt tárgyaknak tekinteni azt, amit népművészetnek hívunk.
2020.11.24. 21:57 |
Természetesek, szerethetőek, jó hozzájuk érni - podcast az élő népművészetről

A november eleji kísérőprogramon Seregély Mirtill mézeskalácskészítő faragott fa formába nyomott, egyszerű, barna, de a gyönyörű mintát visszaadó sütemények titkaiba avatott be bennünket, Komendó Gabriella asztalánál pedig gyöngyben gyöngy láncok készültek A Szabadművelődés Házában.

A kiállításban Gonda Emma népművelő, a házigazda M-ART Egyesület képviselője kalauzolt végig, a két terem körülbelül 550 szemet-lelket gyönyörködtető tárgya között, ami 66 alkotó, illetve alkotókör keze munkáját dicséri.

Az ÖKK Podcast adásában ezúttal a vizuális élmény is szerepet kap – köszönhetően a bemutatott hímzéseknek, szőtteseknek, játékoknak, bőrdíszműves és nemezelt munkáknak, csuhé tárgyaknak, gyöngy ékszereknek. Aki teheti, csukja be a szemét, hadd legyen képe arról, hogyan él a népművészet!