-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Rangos elismerést vehetett át a Kodolányi két oktatója
Széchenyi díjjal jutalmazták Szirmai Viktóriát, a Kodolányi János Főiskola Város és Regionális Tanulmányok Tanszékének vezetőjét. A Széchenyi-díj magyar állami kitüntetés, a korábbi Állami Díj helyett 1990-től szolgál a tudományos élet kiemelkedő képviselőinek elismerésére. Lukács László, a Kodolányi Társadalomtudományok Tanszékének oktatója pedig a Fejér megyei hagyományok kutatása, megőrzése, ápolása, valamint európai rangú néprajzi, tudományos és oktató tevékenysége elismeréseként kapott Fejér Megye Díszpolgára címet.
2008.03.28. 11:15 |
Széchenyi díjjal jutalmazták Szirmai Viktóriát, a Kodolányi János Főiskola Város és Regionális Tanulmányok Tanszékének vezetőjét. A Széchenyi-díj magyar állami kitüntetés, a korábbi Állami Díj helyett 1990-től szolgál a tudományos élet kiemelkedő képviselőinek elismerésére. Lukács László, a Kodolányi Társadalomtudományok Tanszékének oktatója pedig a Fejér megyei hagyományok kutatása, megőrzése, ápolása, valamint európai rangú néprajzi, tudományos és oktató tevékenysége elismeréseként kapott Fejér Megye Díszpolgára címet.
Sólyom László köztársasági elnök Széchenyi-díjat adományozott DSc. dr. habil Szirmai Viktória szociológusnak, az MTA doktorának, a Kodolányi János Főiskola tanszékvezető egyetemi tanárának, az MTA Szociológiai Kutatóintézet tudományos tanácsadójának. Szirmai Viktória, a Kodolányi János Főiskola Város és Regionális Tanulmányok Tanszék vezetője a hazai településtudomány és környezetszociológia területén elért tudományos eredményeiért, nemzetközileg is elismert kiemelkedő munkásságáért vehette át a kitüntetést.
A Széchenyi-díj magyar állami kitüntetés, a korábbi Állami Díj helyett 1990-től szolgál a tudományos élet kiemelkedő képviselőinek elismerésére.
Fejér Megye Díszpolgára kitüntető címet vehetett át dr. habil Lukács László néprajzkutató, a Kodolányi János Főiskola Társadalomtudományok Tanszékének egyetemi tanára, a Szent István Király Múzeum munkatársa. Lukács László a Fejér megyei hagyományok kutatása, megőrzése, ápolása, valamint európai rangú néprajzi, tudományos és oktató tevékenysége elismeréseként kapta a Díszpolgári címet.
Sólyom László köztársasági elnök Széchenyi-díjat adományozott DSc. dr. habil Szirmai Viktória szociológusnak, az MTA doktorának, a Kodolányi János Főiskola tanszékvezető egyetemi tanárának, az MTA Szociológiai Kutatóintézet tudományos tanácsadójának. Szirmai Viktória, a Kodolányi János Főiskola Város és Regionális Tanulmányok Tanszék vezetője a hazai településtudomány és környezetszociológia területén elért tudományos eredményeiért, nemzetközileg is elismert kiemelkedő munkásságáért vehette át a kitüntetést.
A Széchenyi-díj magyar állami kitüntetés, a korábbi Állami Díj helyett 1990-től szolgál a tudományos élet kiemelkedő képviselőinek elismerésére.
Fejér Megye Díszpolgára kitüntető címet vehetett át dr. habil Lukács László néprajzkutató, a Kodolányi János Főiskola Társadalomtudományok Tanszékének egyetemi tanára, a Szent István Király Múzeum munkatársa. Lukács László a Fejér megyei hagyományok kutatása, megőrzése, ápolása, valamint európai rangú néprajzi, tudományos és oktató tevékenysége elismeréseként kapta a Díszpolgári címet.