Kárpátaljai festőművész tárlata a Forrás Galériában

Március 27-én, pénteken 18.30-kor Kopriva Attila kárpátaljai festőművész kiállításának megnyitójára várják a publikumot. A tárlatot Õry László, a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület elnöke nyitja meg. A kiállítás megtekinthető: 2015. március 27. és április 19. között. A tárlaton a népviseletből, a természetből, a mindennapok egyszerűségéből vett pillanatok színes kompozíciókban tárulnak elénk.
2015.03.11. 08:45 |
Március 27-én, pénteken 18.30-kor Kopriva Attila kárpátaljai festőművész kiállításának megnyitójára várják a publikumot. A tárlatot Õry László, a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület elnöke nyitja meg. A kiállítás megtekinthető: 2015. március 27. és április 19. között.
„Az alkotói munka olyan, mint egy fa élete: gyökerében táplálkozik, de ágaival felfelé törekszik és minden időszakban gyönyörűséget hoz megújuló lombjaival” - foglalja össze ars poeticáját Kopriva Attila festőművész. Alkotásai a kárpátaljai hagyományokból építkeznek; a sokszínű és gazdag táj, az ott élő emberek kimeríthetetlen ihletforrást jelentenek számára. A népviseletből, a természetből, a mindennapok egyszerűségéből vett pillanatok színes kompozíciókban tárulnak elénk. Portrék, csendéletek, tájrészletek, életképek elevenednek meg vásznain, melyekbe belecsempészi saját érzéseit, egyéniségét. Kárpátalja gazdag kultúrájának színpompás lenyomatát vélhetjük felfedezni a kiállított alkotásokon, melyeken egyaránt felcsillan az impresszionizmus, az expresszionizmus, az absztrakt művészet és a fauvizmus ismerete, szeretete. Nagy hatással volt rá Claude Monet, kit egyik példaképének és kedvenc festőjének vall.
Kopriva Attila tanulmányait az Ungvári Iparművészeti Szakközépiskola kerámia szakán, majd a Lvovi Művészeti Akadémia üvegművészeti szakán folytatta. 1997-2005 között a Munkácsi Technológiai Főiskola rajztanáraként tevékenykedett, majd ezután a beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola tanára lett. 1999-ben megalapította a Ruhatervezés- és Design Iskolát, mely a Munkácsi Technológiai Főiskola egyik részlegeként jött létre igazgatása alatt. 2000-től a Munkácsi Technológiai Főiskola ruhatervezési szakán tanuló diákok tudományos munkájának koordinációs vezetője lett. 2004 júliusában nyílt meg az általa alapított Néprajzi Múzeum, mely a Munkácsi Technológiai Főiskola egyik részlegeként máig működik. Mindemellett aktív művészeti és pedagógiai tevékenységet folytat, amiért hazájában és külföldön egyaránt elismerésnek örvend. Jelenleg a Kárpátaljai Képzőművészeti Főiskola Képző- és Iparművészeti Tanszékének docense. Tagja az Ukrán Nemzeti Képzőművészeti Szövetségnek, a Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságának, valamint alapító tagja a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesületnek, melynek jelenleg alelnöke. 2007-től a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja.